Tomograf w Policach

szpital w Policach

Tomograf komputerowy działa od początku tego roku w polickim szpitalu. Jest dostępny dla wszystkich mieszkańców Polic, którzy mają skierowanie na takie specjalistyczne badanie. Na jego zakup 100 tys. złotych przekazał powiat policki. Teraz tomografię można wykonać nawet w ciągu kilku dni.

Urządzenie jest w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej i Radiologii Interwencyjnej SPSK nr 1 w Policach. To nowy aparat, kupiony w grudniu 2017 roku. Działa w Policach od stycznia. Miał kilka przerw z powodu przepalenia lampy czy problemów z napięciem prądu. Ale generalnie jest dość intensywnie użytkowany.

– Tomograf jest wykorzystywany do diagnostyki pacjentów szpitalnych oraz przede wszystkim ambulatoryjnychpodaje (na podstawie informacji ze szpitala) Mateusz Frąckowiak, rzecznik powiatu polickiego.Dzięki zakupowi pacjenci najwyższego ryzyka (pacjenci urazowi, przebywający na intensywnej terapii, noworodki) mogą mieć wykonane badanie na miejscu bez konieczności transportu do Szczecina, co znacząco zwiększa bezpieczeństwo. To również wygoda dla pacjentów ambulatoryjnych ze względu na szybki dostęp do diagnostyki i możliwość wykonania jej na miejscu.

Rzecznik podaje też, że czas oczekiwania na badanie tomografem (dla pacjentów ambulatoryjnych) wynosi średnio 3 dni.

Całkowity koszt zakupu aparatu to prawie 2,2 mln zł. Powiat policki dołożył do jego zakupu 100 tysięcy złotych.

Od czasu uruchomienia tomografu do tej pory wykonano prawie tysiąc badańpodaje rzecznik.

Szpital świadczy usługi diagnostyczne na podstawie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Rejestracja pacjentów odbywa się codziennie (pon.-pt.) w godzinach 8-15;  tel. do rejestracji: (91) 425 38 50.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.