TOZ zaprasza po ozdoby świąteczne i do wspierania bezdomnych zwierząt

fot. TOZ Oddział w Policach

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Policach zaprasza w sobotę (11 grudnia) do swojego stoiska, które stanie na ryneczku. Od godz. 10.00 do godz. 14.00 będzie można tam kupić m.in. ozdoby choinkowe i stroiki (ręcznie wykonane). Cały zysk organizacja jak zwykle przeznaczy na pomoc bezdomnym zwierzętom, którymi cały czas się opiekuje, a które właśnie teraz, zimą, wymagają szczególnej troski.

Niezależnie od kiermaszu cały czas można wspierać wolontariuszy z polickiego TOZ-u. A właściwie ich podopiecznych.

– Potrzebujemy karmy dobrej jakości, czyli z dużą zawartością mięsa, głównie dla kotów – podkreślają wolontariuszki. – I suchą, i mokrą.

Do wykarmienia w Policach jest około 500 bezdomnych kotów. Zimą wymagają szczególnej troski.

– Trzeba je nie tylko karmić, ale też dbać, aby cały czas miały dostęp do wody – mówi Adrianna Mejsner z polickiego TOZ. – Zimą może zamarzać w miseczce, trzeba to codziennie sprawdzać i w razie potrzeby uzupełniać cieplejszą wodą. Warto też zadbać, żeby bezdomne koty miały gdzie się schronić w te mroźne noce, można np. postawić im specjalne budki. W niektórych miejscach w Policach już takie są.

Takie lub podobne budki można wykonać samemu lub zapytać o nie wolontariuszy z TOZ. Będzie można ich spotkać także w tę sobotę przy ich stoisku na ryneczku w Policach. To okazja, żeby bezpośrednio z nimi skonsultować możliwość wsparcia ich działań. Wszelkie informacje (i możliwość kontaktu) są też na ich stronie na Facebooku (TOZ Oddział w Policach).

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.