Układają się w Radzie Miejskiej w Policach. Jest pierwszy transfer

Jadwiga Molenda z Koalicji Obywatelskiej oraz Tomasz Tokarczyk z Prawa i Sprawiedliwości zostali wiceprzewodniczącymi Rady Miejskiej w Policach.  Tak zdecydowali radni na sesji 14 maja. Natomiast radna Małgorzata Siemianowska nie jest już w „Gryfie XXI” – tak zdecydowała sama.

Przypomnijmy, że już wcześniej, na pierwszej sesji nowej rady zwołanej przez Komisarza Wyborczego, radni wybrali przewodniczącego RM w Policach, którym został Artur Echaust z ugrupowania Projekt Police.

Jadwiga Molenda została dziś (wtorek, 14 maja) wybrana jednogłośnie na wiceprzewodniczącą. Za jej kandydaturą opowiedzieli się wszyscy obecni na sesji radni, czyli 18. Na Tomasza Tokarczyka głos oddało 17 radnych. Innych kandydatów nie zgłoszono. Oboje więc na sesjach będą zajmować miejsca przy przewodniczącym RM.

Nowe prezydium rady: od lewej Tomasz Tokarczyk, Artur Echaust, Jadwiga Molenda

Dzisiaj też (14 maja) radni ustalili składy komisji tematycznych. Oficjalnie również ogłoszono, że swoje mandaty złożyli: Damian Walczak (KO), który został wicestarostą polickim, i Jakub Pisański (Gryf XXI), który został prezesem SPPK. Ich zastąpią osoby, które zajęły kolejne miejsca na listach wyborczych ich komitetów w ich okręgach.

Małgorzata Siemianowska przeszła do klubu KO

Dzisiejsza sesja przyniosła też informację, że Małgorzata Siemianowska jest już w klubie radnych Koalicji Obywatelskiej, choć kandydowała do rady ze Wspólnoty Samorządowej „Gryf XXI”. Możliwe, że nie jest to ostatni transfer w RM w Policach.

WS „Gryf XXI” nie ma – przynajmniej na razie – własnego klubu radnych. Chociaż nawet po odejściu Siemianowskiej dysponuje czterema głosami w RM, czyli wystarczającą liczbą do utworzenia takiego klubu (potrzeba 3 osób).

Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość tworzą: Waldemar Bubiłek — przewodniczący, Stanisław Łabuz, Elżbieta Wasikowska i Tomasz Tokarczyk.

Klub Radnych NASZE POLICE: Karina Mazurkiewicz, Anna Sobańska, Grzegorz Ufniarz — przewodniczący.

Klub Radnych Koalicji Obywatelskiej: Jadwiga Molenda, Ewa Ignaczak Magdalena Sosnowska, Ireneusz Todorski, Małgorzata Siemianowska, Andrzej Smoliński — przewodniczący.

Własnego Klubu nie ma jeszcze oficjalnie Projekt Police (aktualna informacja, na 14 maja, na stronie gminy mówi o trzech klubach i nie ma wśród nich Projektu Police), z którego jest burmistrz Polic Krystian Kowalewski. Z tego ugrupowania są: Krystian Kowalewski (nie jest radnym), Artur Echaust, Krzysztof Kubistal i Wojciech Dudek. Wprawdzie radny Kubistal w imieniu tego klubu zgłaszał na dzisiejszej sesji kandydatów do prac w komisjach tematycznych, a przewodniczący RM mówił też o 4 zgłoszonych klubach, ale klubu PP jeszcze oficjalnie nie ma.

One Thought to “Układają się w Radzie Miejskiej w Policach. Jest pierwszy transfer”

  1. Anonim

    Gratulacje dla wice-burmistrzów

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.