Uszkodzony gazociąg w Przęsocinie. Droga zablokowana [Aktualizacja]

Kierowcy, którzy chcą jechać do Szczecina, już w Mścięcinie są kierowani na objazd przez Skolwin.

[Aktualizacja 2 z godz. 15:00] Jak poinformowała Straż Miejska w Policach, około godz. 14:30 na drodze przez Przęsocin przywrócono normalny ruch.

[Aktualizacja z godz. 14:10] Według informacji policji, autobusy komunikacji miejskiej są już przepuszczane, tylko inne samochody są kierowane objazdem.

Do uszkodzenia gazociągu doszło w poniedziałek (21 czerwca) podczas robót budowlanych w Przęsocinie. Zamknięty jest przejazd przez tę miejscowość (w obu kierunkach). Ewakuowano mieszkańców pobliskich budynków. Droga zamknięta jest również dla ruchu pieszego.

Kierowcy muszą korzystać z objazdów: przez Głębokie lub przez Skolwin.

– Nie wiadomo, jak długo potrwają utrudnienia, na miejscu pracują służby – mówi asp. sztab. Agata Sochacka z Komendy Powiatowej Policji w Policach. – Do uszkodzenia gazociągu doszło na prywatnej posesji, podczas prac ziemnych.

Piotr Tuzimek, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej podał na Twitterze, że „droga zamknięta jest również dla ruchu pieszego. Ewakuowano poza teren akcji łącznie 13 osób z pobliskich budynków.”

Autobusy linii 101 i 107 kursują objazdem przez ul. Kościelną. Poza tymi, które utknęły w zatorze. Trudno im będzie wyjechać przed odblokowaniem drogi.

– Oprócz skierowania autobusów na objazd staramy się też zorganizować jakąś dodatkową komunikację zastępczą – informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. – Próbujemy puścić jakieś rezerwy zamiast tych pojazdów, które utknęły. Jest ich chyba sześć.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.