Utytułowani, perspektywiczni, docenieni przez powiat. Pięściarze na sesji

Od lewej: wicestarosta Joanna Napiwodzka, starosta Andrzej Bednarek, Aleks Urbański, Fabian Urbański, przewodniczący rady powiatu Cezary Arciszewski

Po raz kolejny samorządowcy Powiatu Polickiego wyróżnili sportowców. Tym razem przed rozpoczęciem sesji powiatowej gratulacje przyjęli Fabian i Aleks Urbański – młodzi pięściarze ze znaczącymi już tytułami. Boks, można powiedzieć, mają we krwi.

Wyróżnionych przedstawił przewodniczący Rady Powiatu Polickiego Cezary Arciszewski.

– Fabian Urbański, 16-letni zawodnik Bokserskiego Klubu Sportowego Skorpion Szczecin, pięściarz, który w Mistrzostwach Świata w Armenii W 2023 roku zdobył złoty medal w wadze do 70 kilogramów w kategorii kadetów – wymieniał osiągnięcia pierwszego z wyróżnionych.

A chwilę później do Fabiana dołączył o dwa lata starszy brat – Aleks.

– Jest brązowym medalistą Mistrzostw Europy, mistrz Polski w 2022 i 2023 roku, członek kadry narodowej, który stoczył ponad 100 pojedynków… – przedstawił drugiego z wyróżnionych Cezary Arciszewski.

Wyróżnionym braciom towarzyszyła cała najbliższa rodzina: mama Katarzyna Urbańska z 2-letnią Laurą, tata Daniel Urbański, były zawodnik, pięściarz, 4-letni Borys i Ksawery.

Rodzina mieszka w Rosówku, w gminie Kołbaskowo

– Kiedy mówimy o sporcie, to mówimy też o tym, jak ciężko trzeba pracować, żeby dojść do takiego sukcesu – podkreślił starosta Andrzej Bednarek. – Cieszmy się, że powiat policki bogaty jest nie tylko liczbą mieszkańców, ale też ich jakością. Mamy wspaniałych bohaterów, mamy mądrych ludzi i takie debiuty sportowe…

Młodzi pięściarze z rodziną i samorządowcami

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.