W Brzózkach zniknie bruk?

brukowana droga

Droga od Trzebieży do Nowego Warpna ma być zmodernizowana do maja 2020 roku – zapowiada marszałek województwa. Zniknąć ma m.in. bruk z przejazdu przez Brzózki. Inwestycja ma być dofinansowana ze środków unijnych.

Na ostatnim zarządzie zapadła decyzja, żeby zmienić wieloletnią prognozę finansową, i żeby w ramach pakietu dróg, który będziemy realizowali w tej perspektywie finansowej w oparciu o Regionalny Program Operacyjny, dołożyć jeszcze jedno zadanie, które mamy przygotowane – ogłosił marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. – Chcemy rozpocząć jak najszybciej procedury przetargowe na modernizację odcinka od Trzebieży do Brzózek. To jest tak naprawdę kontynuacja budowy, którą rozpoczęliśmy w poprzedniej perspektywie finansowej. Wtedy udało się nam zbudować odcinek drogi 114 od Polic do Trzebieży. Teraz idziemy dalej, i chcemy tak naprawdę zmodernizować całą drogę 114, a więc do Nowego Warpna. Zakładamy, że ten odcinek brakujący, pomiędzy Brzózkami a Warnołęką, zrealizujemy w ramach tzw. zadań jednorocznych.

Decyzję zarządu będą musieli jeszcze poprzeć radni sejmiku. Odpowiedni wniosek ma trafić pod ich obrady już na najbliższą sesję.

Koszt tej inwestycji to około 35 mln złotych. Modernizacji wymaga tam 11,5 kilometra drogi. Ma być ona wykonana do maja 2020 roku.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.