W Policach gminne przedszkola i żłobek nie ruszą 6 maja. Potrzebny czas na przygotowanie

przedszkole nr 10 w Policach

W Policach gminne przedszkola i żłobek nie ruszą od 6 maja. Dyrektorzy i urzędnicy ocenili, że nie zdążą do tego czasu przygotować placówek tak, aby spełniały one nowe ministerialne wytyczne, i tym samym zapewniały bezpieczeństwo dzieciom i pracownikom.

Dzisiaj w Policach odbyła się telekonferencja z dyrektorami gminnych placówek. Po niej zapadła decyzja, że 6 maja przedszkola gminne i żłobek nie zostaną uruchomione. Ale dyrektorzy zostali zobowiązani do tego, żeby je dostosować do zaleceń sanitarnych. Jak będą gotowe, to otworzą się dla podopiecznych.

– W związku z ogłoszoną przez premiera w dniu 29 kwietnia 2020 r. decyzją o możliwości uruchomienia przedszkoli i żłobków od 6 maja bieżącego roku informujemy, że przygotowanie ich do pracy zgodnego z wytycznymi określonymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wymaga wykonania szeregu czynności, których w tak krótkim czasie przedszkola i żłobek nie są w stanie zrealizować – poinformował w piątek (30 kwietnia) burmistrz Polic Władysław Diakun. – Stanowisko to zostało uzgodnione z dyrektorami placówek podczas telekonferencji, zorganizowanej w dniu dzisiejszym. Jednocześnie zobowiązano dyrektorów tych placówek do podjęcia wszelkich działań, które zapewnią spełnienie ministerialnych wytycznych, a co za tym idzie zapewnią bezpieczny pobyt w placówkach dzieci i osób z nimi pracujących. Po ich zrealizowaniu władze gminy podejmą decyzję o dacie uruchomienia przedszkoli i żłobka.

Przypomnijmy, że rodzice dzieci do lat 8 mogą korzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Ma być przedłużony czas jego pobierania do 24 maja.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.