W Policach powstają dwa punkty szczepień powszechnych. Mają ruszyć w maju

fot. archiwum

W Policach powstają dwa punkty szczepień powszechnych. Jeden w szpitalu przy ul. Siedleckiej, drugi w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Piaskowej. Gotowość tego pierwszego potwierdził już zachodniopomorski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Drugi jeszcze czeka na wizytację, ale także jest na liście tych zaplanowanych do uruchomienia. Mają ruszyć w maju.

Każdy z tych punktów ma dziennie wykonywać co najmniej 200 szczepień przeciwko COVID-19.

W całym województwie zachodniopomorskim zaplanowano uruchomienie od maja 28 punktów szczepień powszechnych (PSP). Mają wspomóc funkcjonujące już lokalne punkty populacyjne.

– W maju przewidywane są zwiększone dostawy szczepionek – informuje Małgorzata Koszur, rzecznik prasowy zachodniopomorskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. – Tylko duże punkty, z dodatkowym wsparciem organizacyjnym i potencjałem osób kwalifikujących i szczepiących, są w stanie skutecznie wspomóc lokalne punkty populacyjne. PSP mają szczepić masowo – minimum 200 osób dziennie, o ile działają w mniejszych miejscowościach, lub minimum 500 osób dziennie, jeśli są w miejscowościach powyżej 50 tys. mieszkańców.

Punkt w polickim szpitalu (SP Szpital Kliniczny nr 1 PUM) powstaje w efekcie współpracy samorządu powiatowego ze szpitalem. Został zlokalizowany w części szpitala, do której można się dostać wejściem „B” (drogę będą wskazywać tablice informacyjne umieszczone także przed budynkiem).

Punkt w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Piaskowej w Policach organizuje samorząd gminny we współpracy ze spółką „Medika” Usługi Medyczne oraz z pielęgniarkami szkolnymi.

O dokładnych terminach rozpoczęcia szczepień w tych punktach ich organizatorzy jeszcze będą informować. Rejestracja ma się odbywać przede wszystkim przez funkcjonujący obecnie system: bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień, SMS lub e-rejestrację. O ewentualnych innych możliwościach (np. kontaktu bezpośredniego z danym punktem) organizatorzy także poinformują w późniejszym czasie.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.