W Szczecinie siedem punktów pobrań do testów na koronawirusa

W Szczecinie jest już siedem punktów pobrań do bezpłatnych testów na obecność koronawirusa. W całym województwie – 28.

Siódmy w Szczecinie punkt pobrań został uruchomiony w 109 Szpitalu Wojskowym przy ul. Piotra Skargi.

– To już czwarty punkt pobrań, który zaczął pracować w tym miesiącu – informuje Małgorzata Koszur, rzecznik zachodniopomorskiego NFZ. – Od listopada testować się można także na zapleczu Przychodni Portowej przy ulicy Energetyków oraz w dwóch długo oczekiwanych punktach na prawobrzeżu miasta: w szpitalu w Zdrojach oraz na terenie byłych Międzynarodowych Targów Szczecińskich.

Przez kilka miesięcy (od maja 2020 r.) w Szczecinie były tylko dwa punkty pobrań, oba przy szpitalach klinicznych – na Pomorzanach i przy ul. Unii Lubelskiej.

Na bezpłatny test kierują lekarze POZ. Skierowanie oznacza automatyczną dziesięciodniową kwarantannę. Pacjent może ją opuścić tylko na czas wykonania testu. Ujemny wynik badania zwalnia z kwarantanny automatycznie.

– Na test należy zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem i nr PESEL – przypomina Małgorzata Koszur. – Zaleca się, by do punktu pobrań podjechać własnym samochodem i na czas badania z niego nie wysiadać. Wszystkie osoby kierowane na test przez lekarza POZ obowiązuje reżim sanitarny jak dla kwarantanny.

W całym województwie jest 28 miejsc, w których można wykonać bezpłatny test w kierunku Covid-19. We wszystkich obowiązuje telefoniczna rejestracja.

Na bieżąco aktualizowany wykaz punktów pobrań wraz z godzinami otwarcia i numerami telefonów znajduje się na stronie internetowej ZOW NFZ.

fot. archiwum

Na zdjęciu: Szpital przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie

One Thought to “W Szczecinie siedem punktów pobrań do testów na koronawirusa”

  1. Anonim

    Na Pomorzanach telefon wyłączony – brak możliwości rejestracji mimo skierowania – 29.12.2020 od godz, 1400

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.