Weekend dla Ingi. Podwójny Dzień Dziecka i deser od serca

W sobotę (29 maja) pomocnicy małej Ingi z Przęsocina zapraszają do wspólnej zabawy w Policach – na polanę za Szkołą Podstawową nr 8 przy ul. Piaskowej. A w niedzielę znowu będzie się można bawić i pomagać Indze – tym razem w Szczecinie, na Jasnych Błoniach. Przez te całe dwa dni (sobotę i niedzielę) warto też będzie sięgnąć po deser i kalorie przełożyć na złotówki wspierające dziewczynkę.

Całkowity dochód z tych imprez zostanie przeznaczony na pomoc 9-miesięcznej Indze Niedźwieckiej z Przęsocina, która choruje na SMA i potrzebuje bardzo drogiej (za ponad 9,5 miliona złotych) terapii genowej. Do zebrania jest jeszcze ponad 5 milionów.

Sobota na polanie za „ósemką” w Policach

Będą tam zabytkowe, amerykańskie auta, będą motocykle, będzie mnóstwo pyszności i innych atrakcji. Początek już o godz. 11.00. Impreza potrwa do godz. 17.00. To festyn z okazji Dnia Dziecka, więc właśnie najmłodsi będą najważniejszymi gośćmi, dla nich też przygotowano najwięcej atrakcji. Ale i dorośli wybiorą coś dla siebie.

Na Ingusiowy Dzień Dziecka w sobotę do Polic przyjadą zabytkowymi samochodami amerykańskimi (w tym policyjnymi) członkowie Stowarzyszenia Szczecińskie Am’cary i Stajnia Zachód Mustang. Z wizytą zapowiedzieli się też przedstawiciele Stowarzyszenia Motocyklowego „Sokół” z Polic, oczywiście ze swoimi maszynami.

Auta i motocykle będzie można oglądać na parkingu samochodowym przy pętli autobusowej (obok polany za Szkołą Podstawową nr 8). Przejazd amerykańskimi samochodami ma być możliwy od godz. 11.30 do godz. 15.00.

Tam, gdzie jest impreza z Ingą, nie może zabraknąć bazarku ze smakołykami – coś pysznego (wytrawnie i na słodko) znajdą i dorośli, i dzieci.

A skoro to Dzień Dziecka, to przede wszystkim dla najmłodszych organizatorzy przygotowują masę atrakcji: dmuchańce, watę cukrową, gofry, balony i wiele niespodzianek. Ma być również możliwość przejażdżki na kucyku.

Niedziela na Jasnych Błoniach w Szczecinie

A ten, kto po sobocie zachowa siły i ochotę na kolejną imprezę, będzie mógł się wybrać w niedzielę (30 maja) do Szczecina na Jasne Błonia – tam także będzie zabawa dla Ingi, i także z licznymi atrakcjami dla najmłodszych. Wszystko się rozpocznie już o godz. 10.00 i potrwa do godz. 18.00. O szczegółach jeszcze poinformujemy.

Deser dla Ingi

Przez całą sobotę i niedzielę Ingę będzie też można wspierać na słodko – do akcji „Deser dla Ingi” włączyło się już sporo przedsiębiorców (głównie z branży gastronomicznej). Przygotowują specjalny deser właśnie dla wsparcia dziewczynki – całkowity dochód z jego sprzedaży ma trafić na konto zbiórki na leczenie dziecka. Każdy, kto tego dnia go kupi, wesprze Ingę.

A jeśli ktoś nie będzie mógł dotrzeć do lokalu czy punktu gastronomicznego, to może wziąć udział w akcji zdalnie – np. przygotować własny smakołyk i po prostu zasilić skarbonkę utworzoną dla tej akcji: https://www.siepomaga.pl/deseringi. Lista lokali i punktów gastronomicznych (oraz innych przedsiębiorstw), które biorą udział w tej akcji jest na bieżąco aktualizowana na facebookowej stronie wydarzenia: Deser dla Ingi – pokonać SMA.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.