Wielkie rodzinne sprzątanie Niekłończycy. Można wygrać rower

ulica i kościół w Niekłończycy
fot. archiwum

Sołtys, Rada Sołecka i KGW „Inicjatywa Wiejska” w Niekłończycy zapraszają do udziału w akcji „Wielkie Sołeckie Porządki – Niekłończyca – czysta okolica”. Impreza jest zaplanowana na sobotę, 8 maja. Można zadbać o środowisko i przy okazji wygrać rower.

Akcja to jednocześnie drużynowe zawody, w których zwycięzcy wygrają rower ufundowany przez spółkę Trans-Net. Drużyny mają być rodzinne (rodzice plus dzieci). Nagrody przewidziano też dla drugiej i trzeciej ekipy.

– Spotykamy się w sobotę, 8 maja, o godz. 10:00 na placu „Przystanek Niekłończyca” – informuje Karina Mazurkiewicz, sołtys Niekłończycy. – Opowiemy o zasadach akcji i uzbrojeni w rękawiczki i worki startujemy w okoliczne lasy, pola i łąki o godz. 10:15. Meta o godz. 14:00 w tym samym miejscu. Mierzymy, ważymy i wyłaniamy zwycięską drużynę – rodzinę. I to ona wraca z akcji nowiusieńkim rowerem.

Drużyny-rodziny można zgłaszać telefonicznie u sołtys Kariny Mazurkiewicz (tel. 603 11 90 97) lub na miejscu, przed startem. Liczba miejsc jest ograniczona.

Po zakończeniu sprzątania dla wszystkich uczestników jest zaplanowane ognisko z kiełbaskami.

Podczas imprezy, na miejscu będzie można wesprzeć zbiórkę na leczenie małej Ingi z Przęsocina – zasilając ekologiczną skarbonkę dla #bohaterskaInga.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.