Winda jest, a jakby jej nie było

nieczynna od lat winda w budynku OSiR

Winda w budynku OSiR jest, ale nie działa. Od dawna.

To miał być obiekt przyjazny osobom niepełnosprawnym. Nowoczesny, z windą. Cały kompleks Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piaskowej wyróżnił „Certyfikatem obiektu przyjaznego osobom niepełnosprawnym” starosta policki. Ale to było w 2006 r. wtedy jeszcze działała winda… 

Podczas gdy jedni inwestują w przystosowywanie obiektów do potrzeb osób niepełnosprawnych, inni robią krok do tyłu. Dzisiaj ten, kto nie jest w stanie pokonać schodów, w budynku polickiego OSiR nie zagra w kręgle czy bilard.

O ponowne uruchomienie windy na ostatniej sesji upomniał się radny Krystian Kowalewski.

– Gmina projektując OSiR przy ul. Piaskowej uwzględniła windę do przewozu osób niepełnosprawnych na pierwsze piętro – mówił na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Policach. – Dzięki temu bilard, kręgle i inne atrakcje były dostępne dla tej grupy osób. Niestety od jakiegoś czasu winda ta nie jest sprawna, na co zwracają uwagę osoby niepełnosprawne. Odpowiedzialność za to jest przerzucana między najemcą a właścicielem budynku. Moim zdaniem gmina powinna zająć się tą sprawą. Skoro wybudowaliśmy nowoczesny budynek z windą dla osób niepełnosprawnych, to niech ona będzie sprawna i zdatna do użytku.

OSiR przy ul. Piaskowej nie może się już chwalićCertyfikatem obiektu przyjaznego osobom niepełnosprawnym”. Jego ważność upłynęła w 2009 r. Cały czas jednak jest to obiekt użyteczności publicznej. A taki po prostu powinien być dostępny dla wszystkich, także dla tych, którzy się poruszają na wózku. Obiekty zarządzane przez jednostki samorządowe powinny świecić przykładem, zwłaszcza te nowe.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.