Wnętrze świetlicy w Brzózkach w nocy zniszczył ogień

fot. KP PSP w Policach

Paliła się świetlica w Brzózkach. Zniszczone jest jej wnętrze. Burmistrz Nowego Warpna zapowiada, że świetlica zostanie wyremontowana. Dla mieszkańców sołectwa to ważne miejsce. Swoją siedzibę ma tam chociażby prężnie działające Koło Gospodyń Wiejskich.

Do pożaru doszło w czwartek (18 marca) w nocy. Nie zagroził ludziom, ale zniszczył wnętrze świetlicy – spaliły się panele ścienne, rama okienna, a w czasie gaszenia ognia zniszczone zostały panele podłogowe.

– Na miejscu akcję gaśniczą prowadziły zastępy z JRG Police i pobliskich OSP Brzózki, Trzebież i Nowe Warpno – łącznie 6 zastępów (25 ratowników) – informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Policach. – Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, gaszeniu pożaru wewnątrz budynku i oddymieniu pomieszczenia. Łącznie akcję prowadzono nieco ponad 2 godziny. W wyniku działania ognia nadpaleniu uległo stałe wyposażenie pomieszczenia świetlicy.

Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana. Obiekt był ubezpieczony, i, jak zapewnia burmistrz Nowego Warpna, przechodził wszystkie przeglądy, które nakazują przepisy.

Właścicielem świetlicy jest właśnie Gmina Nowe Warpno, a gospodarzem sołtys Brzózek.

To ważne miejsce dla mieszkańców tego sołectwa. Wprawdzie z powodu pandemii czasowo prawie wyłączone z użytku, ale generalnie bardzo tu potrzebne.

– To jest jednak bardzo ważny punkt, jeżeli chodzi o sołectwo – mówi Jarosław Burba, burmistrz Nowego Warpna. – Tutaj mieszkańcy mogą się spotkać, mamy prężnie działające Koło Gospodyń Wiejskich w Brzózkach. Dla niego ta świetlica jest główną siedzibą.

Burmistrz, który w nocy także przybył na miejsce pożaru, zapowiada, że świetlica zostanie wyremontowana.

– Będziemy się starali jak najszybciej naprawić szkody wyrządzone przez pożar – mówi burmistrz.- Zobaczymy na ile straty zrekompensuje ubezpieczyciel. Ale trzeba ustalić przyczynę. Wszystkie przeglądy obiektu były wykonywane zgodnie z przepisami. Środki na ten obiekt będą musiały się znaleźć.