Wodnego placu zabaw nie będzie

komisja budżetu i finansów

Nie ma dobrego klimatu dla budowy wodnego placu zabaw w Policach. Wniosek o przyznanie pieniędzy na projekt takiej inwestycji przepadł w głosowaniu w Komisji Budżetu i Finansów Gminnych.

Mieszkańcy Polic byliby bardzo zainteresowani takim wodnym placem zabawSławomir Dmochowski (PiS) próbował przekonać kolegów z komisji. – Idealna sprawa na takie lato, jakie ostatnio mieliśmy. Chodzi o to, żeby nie tracić czasu i już opracować dokumentację. Jak będzie dokumentacja, później będzie można znaleźć środki na realizację tego zadania, które też nie jest w budżecie bardzo znaczące. Jak się orientowaliśmy, to kwestia około 1,8 mln zł po odliczeniu kosztów projektu. Koledzy umieścili w Internecie filmik, na którym prezentowali pomysł takiego placu. Odzew mieszkańców był bardzo pozytywny. Filmik miał prawie 10 tys. odtworzeń.

Większość członków komisji uznała jednak, że inne rzeczy są ważniejsze.

Jako radny i sołtys mówię, że mam u siebie problemy z drogami, na przykład do Węgornika – skontrował Zygmunt Kołacki (Gryf XXI), przewodniczący komisji. – Już w ubiegłym roku były środki na to przeznaczone. Budowaliśmy tam drogę z frezu asfaltowego i nikt się nie czepiał. Jak wystąpiliśmy o pozwolenie na budowę z płyt drogowych, to się okazało, że trzeba zrobić dodatkowe badania. Czy to nie są potrzebniejsze rzeczy? Zwłaszcza że nad Jezioro Świdwie jeździ wiele osób. Może w przyszłym roku znajdziemy środki na ten projekt wodnego placu zabaw. Dziś nas na to nie stać.

2 Thoughts to “Wodnego placu zabaw nie będzie”

  1. Kamilla

    Ta śpiąca pani to przecież kadrowa z gminy. Nie wiedziałam, że kadrowa gminna jest w komisji budżetowej. Myślałam, że w skład takiej komisji wchodzą radni a nie kadrowe – w dodatku śpiące

    1. red

      Urzędnicy bywają na komisjach, żeby udzielać informacji m.in. o stanie finansów gminy, wydatkach, planowanych i realizowanych inwestycjach, także o stanie zatrudnienia w urzędzie. Tak też było w tym przypadku.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.