Wojewoda w Policach: Zachodnia Obwodnica Szczecina i nowa fabryka to zespół naczyń połączonych

Wojewoda (w środku) mówił m.in. o „Polskim Ładzie” i obwodnicy Szczecina

Wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki we wtorek (18 maja) w Policach zwracał uwagę, że budowa Zachodniej Obwodnicy Szczecina znalazła się w nowym programie rozwoju kraju „Polski Ład” – zaprezentowanym w minioną sobotę przez Zjednoczoną Prawicę. Mówił, że to przykład na bardzo planowe i konsekwentne działanie rządu.

Wojewoda we wtorek przyjechał do polickich zakładów w związku z zaplanowanym na ten dzień montażem największego aparatu instalacji „Polimery Police”: 96-metrowego propan-propylen splittera. To przy tej okazji mówił o obwodnicy.

– W „Polskim Ładzie” znalazła się jedna z bardzo ważnych inwestycji z punktu widzenia także budowy „Polimerów” w Policach, a więc Zachodnia Obwodnica Szczecina – powiedział wojewoda Zbigniew Bogucki. – Jest ona, można powiedzieć, taką tętnicą, która będzie doprowadzać i odprowadzać ruch tranzytowy właśnie z Zakładów Chemicznych „Police” i tej powstającej fabryki. To jest takie bardzo planowe, z żelazną konsekwencją przeprowadzone działanie przez rząd Zjednoczonej Prawicy, przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Mamy do czynienia z zespołem naczyń połączonych. Nie może być tak, że z jednej strony budujemy olbrzymi zakład, który będzie na pewno generował większy ruch w okolicach Polic, a także Szczecina, a z drugiej strony nie byłoby dojazdu właśnie przez Zachodnią Obwodnicę Szczecina.

Wojewoda podkreślał, że działania rządu są zdecydowane, przemyślane i konsekwentne – z jednej strony jest wpisanie do programu rządu budowy właśnie tej obwodnicy, a z drugiej strony toczą się prace na budowie „Polimerów Police”.

– Tak, żeby na koniec można było powiedzieć, że mamy gotowy produkt, który będzie już działał komplementarnie – również dojazdy, kwestie związane z połączeniami i przede wszystkim ta wielka nowoczesna fabryka – podkreślał wojewoda.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.