Zasady strefy żółtej w całym kraju. Już od soboty

Od soboty (10 października) w całym kraju mają obowiązywać obostrzenia ustalone dla strefy żółtej. Poza powiatami, które zostały zakwalifikowane do strefy czerwonej, w których ograniczenia są jeszcze większe (w Zachodniopomorskiem dotyczy to Koszalina).

O nowych zasadach poinformował dziś (8 października) na konferencji Mateusz Morawiecki.

– W strefie żółtej mielibyśmy około 100 powiatów, dlatego zdecydowaliśmy się na to jasne rozwiązanie – tłumaczy premier.

To oznacza, że ograniczenia ustalone dla strefy żółtej od soboty będą dotyczyły także powiatu polickiego. I mają być ostrzejsze niż do tej pory. Wśród nowych zasad jest m.in. obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej (także otwartej).

W wydarzeniach kulturalnych w pomieszczeniach zamkniętych będzie mogło uczestniczyć tylko 25 procent publiczności, w plenerze – maksymalnie 100 osób, w kinach może być zajętych maksymalnie 25 procent miejsc, podczas imprez okolicznościowych (np. wesela) – maksymalnie 75 gości, zgromadzenia – do 150 osób, w restauracjach 4 m kw. na osobę.

Nowe rozporządzenie ma obowiązywać właśnie od soboty (10 października). W momencie pisania tekstu (8 października wieczorem) jeszcze nie zostało opublikowane.

grafika: KPRM

[Aktualizacja] W piątek, 9 października, zostało opublikowane rozporządzenie ustalające ograniczenia związane z epidemią koronawirusa obowiązujące w całej Polsce od 10 października.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.