Zaśpiewają jak co roku. Ale gdzie indziej

fot. materiały MOK

W dniu Narodowego Święta Niepodległości w Policach tradycyjnie zabrzmią pieśni patriotyczne. Ale w innym miejscu niż zazwyczaj – z powodu remontu Miejskiego Ośrodka Kultury.

– Coroczny koncert z okazji obchodów Święta Niepodległości pn. „Ułani, ułani” połączony ze wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych tym razem odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach – informuje Daria Zarzeczna z polickiego MOK.

Impreza rozpocznie się o godz. 17:00, a poprowadzi ją już po raz dziewiąty śpiewaczka operowa Ewa Filipowicz-Kosińska, której towarzyszyć będzie Krzysztof Figiel przy fortepianie oraz studenci Wydziału Wokalnego Akademii Sztuki w Szczecinie.

Koncert kierowany jest do wszystkich, którzy pragną uczcić odzyskanie przez Polskę wolności.

– Do udziału w wydarzeniu zachęcamy również rodziny z dziećmi, by także najmłodsi mieli okazję w tej wyjątkowej atmosferze chłonąć nasze narodowe wartości i rozwijać swoją świadomość patriotyczną – dodaje Daria Zarzeczna. – Dzięki wspólnemu śpiewaniu znanych i lubianych pieśni, policzanie będą mogli w radosny, a jednocześnie podniosły sposób, świętować ten szczególny w naszej historii dzień.

Na koncert obowiązywać będą bezpłatne wejściówki, które można odbierać w recepcji Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach w jego obecną siedzibie (budynek przy ul. Traugutta 4).

11 listopada policzanie będą mogli też wziąć udział we mszy świętej w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych, która rozpocznie się o 12:00 w kościele p.w. św. Kazimierza w Policach. Dla tych, którzy wolą świętować na sportowo, zorganizowano natomiast II Bieg Niepodległości (otwarcie wraz z oficjalnym odśpiewaniem hymnu narodowego zaplanowano na godz. 10:50 na polanie za Szkołą Podstawową nr 8).

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.