ZDiTM wyłącza kasowniki

wyłączony kasownik

Jutro (czyli w sobotę, 22 września) kasowniki we wszystkich tramwajach i autobusach będą wyłączone. Jak co roku, z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu, autobusami i tramwajami w Szczecinie jeździmy bezpłatnie.

Europejski Dzień bez Samochodu ma promować ekologiczne zachowania i zachęcać mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej – tłumaczy Hanna Pieczyńska, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. – Z tej okazji 22 września będzie można korzystać z transportu miejskiego przez cały dzień za darmo. Przypominamy także, że w najbliższych dniach kontrolerzy biletowi ZDiTM będą rozdawali dzieciom podróżującym autobusami i tramwajami odblaski i odznaki wzorowego pasażera. Tydzień transportu zrównoważonego to czas na otwarcie drzwi zajezdni autobusowych i Centrali Ruchu ZDiTM dla grup zorganizowanych. Zachęcamy do zapoznania się z zadaniami naszych pracowników i sposobem funkcjonowania tych miejsc. Pierwsze, wrześniowe grupy odwiedziły już zajezdnie.

Dzieci podczas tych spotkań mogą zobaczyć, co dokładnie dzieje się w zajezdni autobusowej i jakie są zadania jej pracowników. Dowiadują się też, jak bezpiecznie dojść do przystanków oraz jak się tam zachowywać – a także, czego nie wolno robić w autobusach i tramwajach.

Okazuje się bowiem, że nie każdy zna podstawowe reguły, a niektórzy nie wiedzą nawet o konieczności kasowania przez dorosłych biletu – dodaje Hanna Pieczyńska. – Ogromnym przeżyciem dla uczestników spotkań w zajezdniach jest prawdziwa kontrola biletowa i otrzymanie odznaki wzorowego pasażera. Atrakcją jest przejazd autobusem przez myjnię i warsztat, a także możliwość zajęcia fotela kierowcy i użycie klaksonu. Dzięki spotkaniom niektóre dzieci mają okazję pierwszy raz jechać autobusem. Starsi uczniowie mogą zaś zostać zaproszeni na Centralę Ruchu, gdzie zobaczą system, na którym każdego dnia pracują dyspozytorzy ZDiTM. Zgłoszenia zainteresowanych grup prosimy kierować bezpośrednio do sekretariatów SPAK (ul. Klonowica, tel. 91-432-84-00) lub SPAD (ul. Struga, tel. 91-464-38-35).

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.