Zły początek Chemika w IV lidze. Porażka w Dębnie

W pierwszym meczu sezonu 2021/2022 IV ligi piłkarze Chemika Police przegrali na wyjeździe z Dębem Dębno.

Na początku meczu policzanie dwukrotnie dochodzili do pozycji strzeleckich, ale to gospodarze w 8 minucie po rzucie rożnym objęli prowadzenie.

Żółto-zieloni po stracie gola ruszyli do ataku i w 18 minucie po faulu na Bartłomieju Białku sędzia podyktował jedenastkę, którą wykorzystał Dawid Szala. Chwilę później Chemik mogli wyjść na prowadzenie – strzał Białka obronił jednak Jakub Banaś.

W 28 minucie gracze Dębu zdobyli drugą bramkę. Strzelił ją Bartosz Bielak, który wykorzystał niezdecydowanie bramkarza Chemika.

W 37 minucie padł kolejny gol dla gospodarzy. Prostopadłe podanie z głębi pola od swojego pomocnika otrzymał Mateusz Niedźwiecki i w sytuacji sam na sam pokonał Paskę.

Druga połowa zaczęła się fatalnie dla policzan. Indywidualną akcją popisał się Krzysztof Filipowicz i zrobiło się 4:1 dla gospodarzy.

W 86 minucie Jakub Banaś popełnił błąd i drugiego gola dla Chemika zdobył Białek. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla gospodarzy.

W następnej kolejce Chemik zmierzy się na własnym boisku z Hutnikiem Szczecin. Mecz zostanie rozegrany w sobotę o godz. 12:00.

Chemik: Paska – Dyczewski, Korzec, Andrzejewski, Szczytniewski, Moutinho (46’ Korotkiewicz), Data (46’ Jęśko), Szala (60’ Drumlak), Endene (60’ Bieniek), Dąbrowski, Białek