Zupa, ciasto, herbata i… towarzystwo. Czas na „Obiady Czwartkowe”

Była gorąca zupa, było ciasto, była herbata, kawa… A przede wszystkim było z kim usiąść przy stole i porozmawiać. Właśnie w ten czwartek (30 listopada) ruszyły „Obiady Czwartkowe” organizowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Policach z pomocą firm, szkół, przedszkoli, sołectw, organizacji pozarządowych, osób prywatnych. Kto nie dotarł tym razem, będzie mógł to zrobić w któryś z kolejnych czwartków, aż do końca lutego.

Wolontariusze i organizatorzy czekają na wszystkich mieszkańców gminy, którzy chcą się spotkać z innymi ludźmi, posiedzieć przy gorącym posiłku, kawie, ciastku lub po prostu coś zjeść. Spotkania odbywają się w czwartki w godz. 12-15 na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piaskowej w Policach (w holu budynku).

– Zupy nie zabraknie – zapewniają organizatorzy. – Mamy już doświadczenie z poprzedniego roku i wiemy, że 40 litrów to odpowiednia ilość. Nic się też nie zmarnuje, bo jeśli coś zostaje, to mieszkańcy chętnie zabierają do domu, mamy po to pojemniki.

Wielu mieszkańców zna już tę inicjatywę, bo była prowadzona także poprzedniej zimy. Niektórzy czekali na jej wznowienie i skorzystali z pierwszego w tym sezonie zaproszenia.

W ten czwartek policzanie mogli posilić się treściwą zupą przygotowaną przez Koło Gospodyń Wiejskich z Niekłończycy. Ale było nie tylko jedzenie. Niespodziankę przygotowali wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Policach, znani jako „Pomagacze” – przybyli z wróżbami andrzejkowymi, niektóre były bardzo słodkie, dosłownie, bo ukryte w cukierkach. Dzięki temu komuś np. zaostrzyli apetyt na romantyczną kolację (skoro los podpowiedział), kogoś innego zachęcili do zgłębienia swoich marzeń, bo los podpowiadał, że fortuna ma się uśmiechnąć, a komuś wróżba przypomniała, że warto pomyśleć też o sobie… Spotkanie odbywało się w pogodnej i ciepłej atmosferze.

Na miejscu tego wydarzenia jest też dostępny wieszak z ciepłymi ubraniami. Jeśli ktoś potrzebuje, może po prostu wziąć. Jeśli zaś ktoś chce się czymś podzielić, może przynieść.

Każdy też może włączyć się do pomocy przy organizacji „Obiadów Czwartkowych”. Kontakt z organizatorami można nawiązać np. przez stronę na Facebooku (Obiady Czwartkowe Police).

Za tydzień, w czwartek, kolejne spotkanie. A na 21 grudnia zaplanowano spotkanie wigilijne, już na zewnątrz, pod namiotem, także na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piaskowej.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.