ZUS ostrzega: uwaga na oszustów

szyld ZUS w Szczecinie

Nie dajcie się nabrać na maile z informacjami o niedopłacie składek ZUS i konieczności jej uregulowania w ciągu 24 godzin. To oszustwo. ZUS przypomina, że nie wysyła do swoich klientów maili z informacjami o rozliczeniach składkowych.

Adres nadawcy fałszywej korespondencji wyświetla się jako alert@zus.pl. ZUS zaleca, by nie odpowiadać na takie maile, a zwłaszcza nie otwierać załączników. Takie maile najczęściej wysyłane są po to, aby zainfekować komputer lub uzyskać dostęp do danych zapisanych w jego pamięci.

– Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że za pośrednictwem korespondencji elektronicznej klienci nie otrzymują informacji o rozliczeniach składek czy nadpłatach, ani też żadnych wezwań do zapłaty – informuje Karol Jagielski, regionalny rzecznik ZUS województwa zachodniopomorskiego. – W ten sposób ZUS kontaktuje się jedynie z tymi, którzy mają konto na portalu Platformy Usług Elektronicznych i wybrali taką właśnie formę korespondencji. W sytuacji, w której ktokolwiek ma wątpliwości co do nadawcy otrzymanej korespondencji, prosimy o kontakt z najbliższą placówką ZUS lub z Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem: 22 560 16 00 albo pod adresem mailowym: cot@zus.pl.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.