Związki z „Polic” piszą do ministra w sprawie zawieszenia członka zarządu

Dwie organizacje związkowe działające w Grupie Azoty Zakłady Chemiczne „Police” SA poprosiły ministra aktywów państwowych Jacka Sasina o zajęcie stanowiska w sprawie zawieszenia przez radę nadzorczą członka zarządu spółki.

„20 lipca 2020 r. Rada Nadzorcza Grupy Azoty Z.Ch. „Police” S.A. zawiesza przedstawiciela Załogi w Zarządzie Panią Annę Tarocińską (bez wysłuchania zainteresowanej), w 2 dni po przeszukaniu i zajęciu jej sprzętu elektronicznego przez CBA. Podobna sprawa z roku 2018, przeszukanie i zajęcie sprzętu elektronicznego przez CBA u innego Członka Zarządu Grupy Azoty Z.Ch. „Police” S.A. pozostaje do dziś bez jakiejkolwiek reakcji Rady Nadzorczej” – czytamy w piśmie do ministra.

Związki napisały do Jacka Sasina, bo rada nadzorcza „Polic” nie zgodziła się na spotkanie w wyznaczonym terminie. Poprosiły o nie 24 lipca, wyrażając jednocześnie oczekiwanie, że dojdzie do niego do 29 lipca. Wiceprzewodniczący rady odpowiedział, że zorganizowanie posiedzenia jest możliwe najwcześniej po 11 sierpnia, i że związkowcy dostaną o nim informacje oraz zostaną na nie zaproszeni.

„Stoimy na stanowisku, iż nierówne traktowanie przez Radę Nadzorczą GA Z.Ch. „Police” S.A. Członków Zarządu, jak również brak dialogu z organizacjami związkowymi nie powinno pozostać bez echa” – napisali związkowcy.

Pismo podpisały dwie z działających w „Policach” organizacji związkowych: Międzyzakładowy NSZZ Pracowników GA ZCh „Police” i Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego GA ZCh „Police”. W całości można je zobaczyć na stronie MZZPRC.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.