Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Chemika

W meczu 9 kolejki III ligi Chemik Police wygrał na wyjeździe z Gromem Nowy Staw 2:1. Bramki dla policzan zdobyli Mariusz Będliński i Szymon Kapelusz.

Pierwszą okazję żółto-zieloni mieli już na początku spotkania. Niestety po rzucie wolnym i dośrodkowaniu Kapelusza Adam Wiejkuć nie zdążył do piłki. Chwilę później przed szansą stanął Bedliński, jednak jego strzał z 10 metra poszybował nad bramką.

Wreszcie w 35 minucie w środku pola piłkę odebrał Mateusz Kowalczyk, podał do Szymona Kapelusza, ten wpadł w pole karne i strzelił. Bramkarz odbił piłkę, ale dobitka Mariusza Bedlińskiego trafiła do siatki.

Gospodarze tylko raz w pierwszej połowie gry mieli okazję do zdobycia bramki, ale jej nie wykorzystali.

Po przerwie nadal częściej przy piłce byli policzanie i w 65 minucie zdobyli drugą bramkę. Tym razem dośrodkowanie Adriana Kołata wykorzystał Szymon Kapelusz.

W 86 minucie gospodarze zdobyli bramkę kontaktową – skutecznym strzałem z około 30 metrów popisał się Tomasz Grabowski. Na więcej goli jednak Gromu stać nie było.

Chemik: Brzozowski – Kołat, Wiejkuć, Odlanicki-Poczobut, Klimkowicz, Jóźwiak (75′ Ziółkowski), Kapelusz (90′ Nizio), Kowalczyk, Bedliński, Protasenko, Sobecki