Bezpłatne przejazdy dla uczniów. Legitymacja nie każdemu wystarczy

kolejka do kas ZDiTM

Jest problem z przyznawaniem uprawnień do darmowego korzystania ze szczecińskiej komunikacji miejskiej dla uczniów klas pierwszych. Łatwo go rozwiązać, ale lepiej o tym wiedzieć, zanim się ustawi w kolejce do Punktu Obsługi Klienta ZDiTM.

Do uzyskania Szczecińskiej Karty Aglomeracyjnej uprawniającej do bezpłatnych przejazdów pierwszakom nie wystarczy legitymacja szkolna. Potrzebne jest jeszcze zaświadczenie ze szkoły.

Przypomnijmy – 30 września wszystkim uczniom kończy się ważność dotychczasowych uprawnień. Trzeba je przedłużyć w Punkcie Obsługi Klienta ZDiTM (w Policach lub w Szczecinie). Do tego miała wystarczyć ważna legitymacja szkolna. Okazuje się, że nie każdemu wystarczy.

Zmienił się wzór legitymacji szkolnych – mówi Grzegorz Ufniarz, przewodniczący Rady Miejskiej w Policach oraz dyrektor działu przewozów w SPPK. – W nowych legitymacjach nie ma adresu zamieszkania ucznia. Dlatego w przypadku uczniów klas pierwszych, którzy otrzymali nowe legitymacje (wydane już według nowego wzoru), potrzebne jest jeszcze zaświadczenie ze szkoły, potwierdzające miejsce zamieszkania.

Fot. archiwum

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.