Na tropie zagadek. Pierwsze takie gry w Policach

W sobotę (15 października) do Polic zjechali miłośnicy questów z całego kraju. Właśnie tego dnia odbyła się inauguracja tych gier terenowych na terenie gminy. Kto nie mógł wziąć w nich udziału dzisiaj, może to jeszcze zrobić – w dowolnym momencie.

– Jesteśmy po raz pierwszy w Policach, więc po raz pierwszy zwiedzamy te rejony – mówili spotkani przez nas na inauguracji questu historycznego w Policach państwo Małgorzata i Marek Kasprzak, którzy rano zaliczyli już quest przyrodniczy w Zalesiu, a dotarli tu aż z Rogoźna Wielkopolskiego (koło Poznania). – Bardzo się cieszymy, że tutaj ten quest powstał, bo dzięki temu tu przyjechaliśmy i zobaczyliśmy, jakie to piękne zakątki Polski.

Byli pod wrażeniem Transgranicznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Zalesiu i jego otoczenia.

– Puszcza Wkrzańska i ten ośrodek jest dla dużych i małych – mówiła pani Małgorzata. – Dostarcza dużej dawki wiedzy. A sam quest po tym ośrodku jest bardzo ciekawie poprowadzony.

Pan Marek zaliczył już kilkaset questów w całej Polsce.

– Quest to taka gra terenowa, która polega na tym, żeby znaleźć skarb – tłumaczy nam zasady tej zabawy. – A żeby ten skarb znaleźć, to trzeba rozwiązywać zagadki. Te zagadki są w formie wierszowanej. Tak więc od startu do mety, po kolei, trzeba zagadki rozwiązywać i skarb zdobywać. Mam już zaliczonych 330 takich gier w całej Polsce. W województwie zachodniopomorskim niestety najmniej, bo najmniej tych questów było.

– Mamy nadzieję, że będzie ich więcej i będziemy częściej tutaj przyjeżdżać – dodają Małgorzata i Marek. – Brawa dla organizatorów.

W zabawie jeszcze będzie można wziąć udział.

– Dzisiaj jest otwarcie oficjalne – tłumaczy Anna Rubaj-Fiedziuszko, koordynator ds. questingu z ramienia Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach. – Natomiast te trasy są już opracowane i one od dzisiaj będą funkcjonowały. Trasy są bezobsługowe, bezpłatne, więc można w dowolnym momencie przyjść i je pokonać. Można to zrobić za pomocą bezpłatnej aplikacji (do pobrania na telefon), bądź z pomocą ulotki.

Informacje można znaleźć na stronie questy.org.pl lub na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.