Basen już dostępny. Przez ferie za darmo

Na polickiej pływalni sporo się zmieniło.

Pierwsze wejście na wyremontowany basen Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach umożliwiono na inaugurację ferii zimowych. I można było z niego korzystać za darmo. Kto nie dotarł w poniedziałek (31 stycznia), może to zrobić w kolejnych dniach. Przez całą przerwę zimową pływalnia będzie dostępna bezpłatnie, i to nie tylko dla uczniów. To propozycja dla każdego mieszkańca powiatu polickiego. Przygotował ją zarząd tego powiatu.

Dotyczy nie tylko basenu, ale wszystkich obiektów sportowych, którymi dysponuje „Biała szkoła”. Więcej szczegółów na ten temat podaliśmy już wcześniej.

– Postanowiliśmy, że udostępnimy bezpłatnie obiekty sportowe na terenie Zespołu Szkół w czasie ferii, dla wszystkich, żeby mogli trochę się poruszać i odzyskać trochę sił i zdrowia psychicznego po tych przerwach (nauce i pracy zdalnej – red.) spowodowanych pandemią – mówi Beata Chmielewska z zarządu powiatu polickiego.

Pandemia wymusza jednak i tutaj pewne ograniczenia.

– Oczywiście wszystkie obiekty są udostępniane na zasadach, które obowiązują w pandemii, czyli na przykład na pływalnię jednorazowo nie może wejść 45 osób, a 15 – tłumaczy Beata Chmielewska . – Chyba że ta 16. czy 17. osoba pokaże certyfikat (covidowy – red.). Okazywanie certyfikatów jest całkowicie dobrowolne, więc jeżeli ktoś nie chce go okazywać lub go nie ma, to nikt tego nie wymaga. W ramach limitu możemy wpuścić bez certyfikatu, dopóki przepisy się nie zmienią. Natomiast te osoby, które chcą wejść ponad limit, mogą okazać certyfikat i wejdą.

Na pływalnię warto zajrzeć nie tylko po to, żeby spędzić czas aktywnie, ale też po to, by zobaczyć, jakie w tym obiekcie zaszły zmiany. Przecież przez rok była remontowana. Zmieniło się naprawdę dużo, m.in. wymieniono nieckę basenową na stalową (wcześniej była pokryta kafelkami), wyremontowano łazienki i szatnie, zautomatyzowano system kontroli wejść, wymieniono okna i drzwi, zastosowano wiele rozwiązań energooszczędnych…

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.