Będzie parking rowerowy w Policach

dają pieniądze

Parking dla rowerów i plener malarsko-rzeźbiarski w Trzebieży – to dwie inicjatywy z powiatu polickiego, które dostaną dofinansowanie w drugiej serii tegorocznej edycji Programu Społecznik.

Autorzy pierwszego z wymienionych pomysłów proponują budowę osiedlowego parkingu rowerowego w Policach, na którym będzie miejsce dla 54 rowerów. Dostaną na to 8,2 tys. zł. Natomiast organizatorom pleneru malarsko-rzeźbiarskiego w Trzebieży na ich inicjatywę przyznane będzie 10 tys. zł dotacji.

O tym, które projekty otrzymały wsparcie, zdecydowali w internetowym głosowaniu mieszkańcy Pomorza Zachodniego. Wśród 111 ofert zgłoszonych przez społeczników znalazły się zawody sportowe, tematyczne spotkania łączące pokolenia, akcje społeczne i ekologiczne, warsztaty kulinarne i taneczne, spotkania integracyjne.

Dajemy szansę wszystkim, którzy chcą być aktywnimówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz. – Społecznicy zachęcają nas do wyjścia z domów, integrują sąsiadów, wzmacniają relacje międzyludzkie, organizują międzypokoleniowe spotkania. To niezwykle istotne, ponieważ decyduje o tym, czy w danym miejscu żyje nam się dobrze.

Wśród projektów regionalnych jest też taki, który obejmie powiat policki. Do swojego pomysłu dotyczącego dzielenia się z innymi jedzeniem przekonała mieszkańców regionu Jadłodzielnia Szczecin, która pozyskane wsparcie przeznaczy na organizację warsztatów w szkołach. Tematem zajęć będzie ograniczenie marnowania żywności. Organizacja planuje też rozstawić specjalne szafki-jadłodzielnie. Projekt realizowany będzie w Szczecinie oraz w powiatach gryfińskim i polickim.

W drugim rozstrzygnięciu przyznano łącznie ponad 964 tys. zł wsparcia na zgłoszone przez społeczników inicjatywy obywatelskie. Oddano ponad 4,6 tys. głosów.

Rok 2018 to drugi rok realizacji Programu Społecznik przez urząd marszałkowski. Z budżetu województwa przeznaczono na niego 3 mln zł. Duże zainteresowanie pierwszą edycją programu sprawiło, że oprócz mikrodotacji do 3 tys. zł wprowadzono także formę budżetu obywatelskiego. Projekty z tej grupy mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości do 10 tys. zł.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.