Będzie trzeba ewakuować szpital

szpital w Policach

W Policach będzie trzeba ewakuować szpital, a także hotel i co najmniej część pobliskiego osiedla. Wszystko z powodu bomby – pozostałości po II wojnie światowej.

Niewybuch znaleziony w środę w Policach waży 250 kilogramów. To bomba lotnicza. Jej promień rażenia wynosi 1,5 km. Leży w pobliżu zakładu energetycznego przy ul. Siedleckiej.

Trzeba dobrze zaplanować jak ją podnieść i wywieźć. Wiadomo, że będzie trzeba ewakuować pobliski szpital, hotel i mieszkańców osiedla.

Nie zrobimy tego ani w czwartek, ani w piątek – mówi burmistrz Polic Władysław Diakun. – Najważniejsze jest bezpieczeństwo mieszkańców. Obecnie jest zapewnione. Miejsce, w którym leży bomba, jest cały czas pilnowane. O dalszych działaniach będziemy informowali.

Aktualizacja: informacje o ewakuacji w kolejnym tekście.

7 Thoughts to “Będzie trzeba ewakuować szpital”

 1. jagrabjeden

  Rachunek za akcje wystawcie Niemcom

 2. Anonim

  Zwierzęta to też żywe istoty, skoro się ewakuuje ludzi, zwierzęta tak samo… To nie są meble ani zabawki, dzięki nim żyjemy.

 3. Anonim

  Ale w niedzielę mam siłownię

 4. Anonim

  ludzie powiniście tam wysłać saperów

 5. J

  Jeszcze nie ma ewakuacji wcześniej poinformuja nie tylko przez fb i telewizję pewnie będą zamykać ulice w pobliżu nie będzie dojazdu a co ze zwierząt będzie trzeba ze sobą zabrać

 6. Anonim

  Nie kazdy ma facebooka czy telewizje wektre mieszkam na siedleckiej i zadnej informacji a co zrobic ze zwierzetami nic nie informujecie mam poprostu zostawic w domu jak bedzi ewakuacja???? ???

  1. admin

   Będziemy informować. Co do zwierząt, przypuszczalnie będzie można je zostawić, bo ewakuacja raczej nie powinna być na dłużej niż kilka godzin.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.