Bez biletu autobusem, tramwajem i… pociągiem

W czwartek, 22 września, po Szczecinie będzie można jeździć za darmo tramwajami i autobusami. Ale nie tylko. W zachodniopomorskich pociągach regionalnych tego dnia zamiast biletu będzie można mieć dowód rejestracyjny swojego auta.

W czwartek (22 września) wypada Europejski Dzień bez Samochodu. Kończy on trwający od 16 września Europejski Tydzień Mobilności (wcześniej znany jako Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu), w czasie którego promowany jest ekologiczny, bezpieczny transport. Z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu komunikacja miejska w Szczecinie jest darmowa – już od wielu lat.

Tym razem do akcji włącza się też samorząd województwa. 22 września każdy posiadacz samochodu będzie mógł podróżować pociągami regionalnymi (uruchamianymi przez Polregio) bez biletu. Wystarczy okazać konduktorowi dowód rejestracyjny samochodu. Akcją objęte są wszystkie pociągi regionalne na Pomorzu Zachodnim, ale także w sąsiednich województwach – lubuskim, pomorskim i wielkopolskim. Oznacza to, że na podstawie dowodu rejestracyjnego można będzie pojechać pociągiem Polregio nawet do Poznania, Zielonej Góry czy Trójmiasta.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.