Zgasną latarnie w Policach? Gmina szykuje się na kryzys energetyczny

fot. archiwum

Burmistrz Polic na wtorkowej (20 września) sesji Rady Miejskiej zapowiedział, że w nocy gminne drogi mogą być nieoświetlone, ciemności być może zapanują po zmroku także przy obiektach użyteczności publicznej. Czy tak będzie, okaże się najprawdopodobniej w połowie października.

– W związku z kryzysem energetycznym w kraju nie wykluczamy podejmowania najtrudniejszych decyzji – przyznał burmistrz Władysław Diakun. – Przygotowujemy się do ewentualnego wyłączenia oświetlenia ulicznego w godzinach od 23 do 4 rano oraz wyłączenia oświetlenia zewnętrznego obiektów użyteczności publicznej.

Kolejne miasta i gminy w kraju właśnie poznają stawki opłat za energię elektryczną, jakie mają je obowiązywać w kolejnych okresach rozliczeniowych.

– Informacja z wczoraj, Radom rozstrzygnął przetarg: 9 razy więcej za energię elektryczną dla miasta – przytoczył jeden z przykładów radny Grzegorz Ufniarz. I zapytał, kiedy Police poznają nowe stawki.

– W połowie października będziemy mieli rozstrzygnięcie przetargu na dostawę energii elektrycznej dla całej grupy zakupowej – odpowiedział wiceburmistrz Jakub Pisański.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.