Zgasną latarnie w Policach? Gmina szykuje się na kryzys energetyczny

fot. archiwum

Burmistrz Polic na wtorkowej (20 września) sesji Rady Miejskiej zapowiedział, że w nocy gminne drogi mogą być nieoświetlone, ciemności być może zapanują po zmroku także przy obiektach użyteczności publicznej. Czy tak będzie, okaże się najprawdopodobniej w połowie października.

– W związku z kryzysem energetycznym w kraju nie wykluczamy podejmowania najtrudniejszych decyzji – przyznał burmistrz Władysław Diakun. – Przygotowujemy się do ewentualnego wyłączenia oświetlenia ulicznego w godzinach od 23 do 4 rano oraz wyłączenia oświetlenia zewnętrznego obiektów użyteczności publicznej.

Kolejne miasta i gminy w kraju właśnie poznają stawki opłat za energię elektryczną, jakie mają je obowiązywać w kolejnych okresach rozliczeniowych.

– Informacja z wczoraj, Radom rozstrzygnął przetarg: 9 razy więcej za energię elektryczną dla miasta – przytoczył jeden z przykładów radny Grzegorz Ufniarz. I zapytał, kiedy Police poznają nowe stawki.

– W połowie października będziemy mieli rozstrzygnięcie przetargu na dostawę energii elektrycznej dla całej grupy zakupowej – odpowiedział wiceburmistrz Jakub Pisański.

One Thought to “Zgasną latarnie w Policach? Gmina szykuje się na kryzys energetyczny”

  1. Jabol

    Znowu zaczną ginąć ludzie na przejściach dla pieszych, tak jak kiedyś za poprzednich rządów na pseudo oświetleniu ulic.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.