Bez ronda na Głębokim

mapka skrzyżowania na Głebokim

W piątek (1 czerwca) na Głębokim w Szczecinie zniknie rondo. Ruchem będzie ponownie sterować sygnalizacja świetlna. Tak do końca września.

Przez kilka ostatnich miesięcy na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego z ulicami: Kupczyka, Miodowej i Zegadłowicza obowiązywał ruch okrężny. Im bliżej sezonu letniego tym mniej się sprawdzała taka organizacja ruchu. W końcu zdecydowano, że wróci tutaj sygnalizacja świetlna. Ale tylko na okres letni.

– Decyzja o powrocie do stałej organizacji ruchu w tym miejscu została podjęta z uwagi na zwiększający się ruch pieszych i rowerzystów w obrębie skrzyżowania – poinformowali szczecińscy urzędnicy. – Ma to związek z rozpoczęciem sezonu letniego. Przewiduje się, że liczba pieszych i rowerzystów, w tym dzieci, zwiększy się jeszcze wielokrotnie, wraz z otwarciem kąpieliska Głębokie i rozpoczęciem wakacji. Sytuacja ta wymusza konieczność zapewnienia im należytego bezpieczeństwa. Zespół ds. bezpieczeństwa i organizacji ruchu drogowego oraz mobilności transportu jako najlepsze rozwiązanie zarekomendował przywrócenie sygnalizacji świetlnej.

Stała organizacja ruchu zostanie przywrócona 1 czerwca poprzez likwidację żółtego oznakowania poziomego oraz włączenie sygnalizacji świetlnej. Ale rondo jeszcze tutaj wróci.

-Jednak w związku z tym, że zaproponowane w tym miejscu mini rondo, przy mniejszej liczbie pieszych w okresie wiosennym, w znacznym stopniu przyczyniło się do upłynnienia ruchu samochodowego, w szczególności z ulic podporządkowanych, planuje się jego przywrócenie od 1 października – dodają urzędnicy.

Urzędnicy zastrzegają, że cały czas badają na Głębokim natężenie i rozkład ruchu samochodowego oraz pieszego, co ma pozwolić na wypracowanie optymalnych rozwiązań.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.