Plaża w Policach przed wakacjami

plaża w centrum Polic

Jeszcze przed wakacjami w Policach ma powstać plaża miejska. Chcieli jej mieszkańcy Polic, którzy zagłosowali w ubiegłorocznym budżecie obywatelskim.

Urzędnicy zapewniają, że zdążą ją urządzić. Na polanie za „ósemką” będzie plażowy piasek, a na nim leżaki… To raczej sezonowe wydarzenie niż trwała inwestycja.

Plaża miejska ma być letnim miejscem wypoczynkowym. Teren zostanie ogrodzony, wysypany piaskiem i wyposażony w parasole, meble ogrodowe, leżaki i hamaki. Niestety dostępu do miejsca kąpielowego mieć nie będzie.

Miała powstać na skwerze Jana Pawła II przy ul. Piłsudskiego w Policach. Pisaliśmy o tym tutaj. Już po głosowaniu urzędnicy przekonali wnioskodawcę do zmiany proponowanego miejsca – na teren za Szkołą Podstawową nr 8.

Policzanie mają korzystać  już w tym sezonie.

Zaraz po Dniach Polic ma się rozpocząć realizacja tego projektu – zapewnia Jakub Pisański, wiceburmistrz Polic. – Wszystko mamy przygotowane. Zależało nam jednak na tym, żeby najpierw odbyła się ta duża impreza plenerowa, na którą potrzebne jest miejsce.

Nie wiadomo jednak, czy plaża nie będzie tylko jednorazowym, sezonowym wydarzeniem.

Zobaczymy czy przetrwa, bo jest dużo wątpliwości – przyznaje wiceburmistrz. – Będzie ogrodzony teren 30 m na 30 m, będą rozłożone leżaki, będzie rozsypany piasek. Naszym pomysłem jest dołożenie do tego stalowego kontenera, do którego będziemy chowali rozłożony tam sprzęt, aby uchronić go przed kradzieżami i dewastacją. Mamy nadzieję, że od początku wakacji to udostępnimy.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.