Bezpiecznie, sprawnie, wygodnie. Z komputerem na co dzień

Komputer i smartfon towarzyszą nam już stale w codziennym życiu. Pozwalają zdalnie zapłacić rachunki, nawiązać kontakt z urzędem, lekarzem czy po prostu ze znajomymi, bliskimi. Są pożyteczne, jeśli potrafimy bezpiecznie z takich narzędzi korzystać. W polickich sołectwach uczą się tego dojrzali mieszkańcy.

W Niekłończycy taki kurs obsługi komputera dla osób w wieku „50 plus” rozpoczął się przed feriami. Wtedy odbyło się spotkanie organizacyjne. Po feriach rusza regularna nauka. Jest bezpłatna. W Trzeszczynie zaś podobny kurs właśnie się zakończył.

– Uczestnicy mogą się nauczyć m.in.: wysyłania e-maila, pracy w chmurze, kopiowania danych z telefonu do komputera – zapowiadał Rafa Mazurek, który prowadzi kurs. – Na zajęciach też pokazuję, jakie są zagrożenia płynące z korzystania z tych możliwości, jeśli się nie jest ostrożnym. Dodatkowo pokazuję, jak bezpiecznie używać płatności elektronicznych, zbliżeniowych.

Prowadzący zapewnia, że w obsłudze komputera nie ma bariery wieku – każdy może się nauczyć, jeśli tylko się odważy i zechce to zrobić. A żeby wziąć udział w takim kursie nie trzeba nawet mieć komputera – będzie na miejscu. Każdy będzie mógł poćwiczyć, dopytać, powtarzać do skutku.

Tego rodzaju szkolenia prowadzone są m.in. w polickich sołectwach czy w Polickim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Chętnych do uczestnictwa w nich nie brakuje.

Kurs organizowany jest zgodnie z programem Zachodniopomorskiej Akademii Kompetencji Komputerowych prowadzonej przez firmę Euro-Capital.


Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.