Bezpłatne porady z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego

fot. kalhh/Pixabay

Od poniedziałku, 22 listopada, do końca roku mieszkańcy całego województwa zachodniopomorskiego będą mogli korzystać z bezpłatnych porad prawnych z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego. Będą udzielane telefonicznie lub przez e-mail.

Bezpłatną pomoc będzie świadczyć Stowarzyszenie Pactum z Dębna. „Mobilny Punkt Pomocy Prawnej S.O.S. dla Rodziny” uruchomi dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego.

– Organizacje pozarządowe są od lat naszym sprawdzonym partnerem, z którym współpracujemy przy realizacji wielu działań, ale i przyznając dotacje na konkretne zadania. Zależy nam, żeby mieszkańcy, w razie potrzeby, mieli dostęp do profesjonalnych usług i porad – mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Sprawy z zakresu prawa rodzinnego bywają często bardzo skomplikowane oraz trudne pod względem emocjonalnym dla stron. Ich liczba rośnie, także na skutek pandemii.

– W wielu takich sprawach mamy do czynienia z dziećmi, których dobro może być zagrożone – tłumaczy radca prawny Aleksandra Trusewicz, prezes Stowarzyszenia. – Połowa porad, których teraz udzielamy, dotyczy spraw rodzinnych. Widzimy też pewną narastającą tendencję, dlatego chcemy wyjść z pomocą do wszystkich mieszkańców województwa zachodniopomorskiego i uruchamiamy „Mobilny Punkt Pomocy Prawnej S.O.S. dla Rodziny”. Będzie można w nim uzyskać poradę prawną. Zapewniamy pełną dyskrecję, zaufanie oraz zrozumienie. Porady będą świadczone przez radców prawnych, których obowiązuje kodeks etyki oraz ustawa o radcach prawnych.

Pomoc dostępna będzie od 22 listopada do końca roku, w godzinach od 10 do 13. Z radcą prawnym będzie można skontaktować się telefonicznie lub mailowo:

  • telefon: 502 455 394;
  • e-mail: stowarzyszenie.pactum@gmail.com

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.