Milion dla Nowego Warpna, pół miliona dla Polic. Czeki za szczepienia

Nowe Warpno ma dostać milion złotych, a gmina Police pół miliona. Symboliczne czeki odebrali w piątek od wojewody zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego burmistrzowie tych gmin. To nagrody w konkursie „Rosnąca Odporność”.

W tym konkursie premiowane są gminy, które osiągnęły najwyższy wzrost zaszczepienia przeciwko COVID-19 swoich mieszkańców w okresie od 1 sierpnia do 31 października 2021 r. Mogły w nim brać udział gminy ze wszystkich powiatów w kraju. Łączna pula nagród wyniosła ponad 500 milionów złotych. W samym Zachodniopomorskiem rozdysponowano w nim 31 milionów złotych między 52 gminami.

Za pierwsze miejsce w powiecie nagrodą jest milion złotych, za drugie – 500 tys. złotych, a za trzecie – 250 tys. złotych. Z tym że w powiatach z czterema gminami (jak w polickim) nagrody 1 mln zł i 500 tys. zł  zdobywają dwie najlepsze gminy.

Pierwsze miejsce w tym konkursie, w powiecie polickim, zajęła gmina Nowe Warpno. I jej burmistrz Jarosław Burba w piątek (19 listopada) odebrał symboliczny czek na milion złotych. A gmina Police uplasowała się na drugim miejscu, dzięki czemu burmistrz Władysław Diakun mógł odebrać czek na pół miliona złotych.

– Te środki muszą być wykorzystane na szeroko rozumianą walkę z Covidem – zaznaczył wojewoda Zbigniew Bogucki i dodał, że jego służby pomogą w rozstrzyganiu, które wydatki mogą być zakwalifikowane jako przyczyniające się do walki z epidemią.

Wojewoda poinformował też, że pieniądze będą mogły trafić do gmin jeszcze przed świętami.


Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.