Burmistrz Polic dostał wotum zaufania i absolutorium

Burmistrz Polic na wtorkowej (30 czerwca) sesji dostał wotum zaufania i absolutorium.

Za udzieleniem wotum zaufania zagłosowało 13 radnych, a 7 się wstrzymało od głosu. To głosowanie poprzedziła debata nad „Raportem o stanie Gminy Police”. Mogli w niej wziąć udział mieszkańcy gminy, ale (w ustalonym przepisami terminie) nikt nie zgłosił takiej woli.

Radni nie mieli wielu uwag do raportu. Radna Ewa Ignaczak odniosła się do wydatków gminy na sport oraz na kulturę i dziedzictwo narodowe. Zwracała uwagę na duże dysproporcje w wydatkach na te dwie dziedziny – z przewagą dla sportu.

Jednak wiceburmistrz Maciej Greinert, w punkcie dotyczącym sprawozdania finansowego za poprzedni rok, odpowiadał radnej, że na kulturę wydatki są w rzeczywistości znacznie wyższe – występują w innych punktach budżetu (to m.in. wydatki na bibliotekę i inne instytucje kultury).

Radny Ryszard Tokarczyk pytał zaś o los projektu z budżetu obywatelskiego, dotyczący zagospodarowania polickiej „Mijanki”. Do tego tematu wrócimy.

Głosowanie nad absolutorium dla burmistrza poprzedziło sprawozdanie finansowe wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu gminy za 2019 rok. O tym także napiszemy szerzej.

Za udzieleniem burmistrzowi absolutorium zagłosowało 13 radnych. Przeciw było 4 radnych, 1 wstrzymał się od głosu.

Jeszcze przed głosowaniem Ryszard Tokarczyk zapowiedział, że Klub Prawa i Sprawiedliwości będzie głosował przeciw.

3 Thoughts to “Burmistrz Polic dostał wotum zaufania i absolutorium”

  1. Rob

    Przejedli pieniądze, kiedyś jedna z najbogatszych gmin w Polsce, a teraz daleko za ….. Zastanawiam się kiedy coś w końcu wybudują sensownego? SM chemik planuje wybudować pierwszy parkingowiec, a WY co ? Siedzicie i pierdzicie w stołki.

  2. Jan

    Dlaczego pisowcy głosowali przeciw? Proszę o logiczne uzasadnienie…

  3. Anonim

    Wzięli by się za mieszkania dla rodzin z dziećmi, wiele jest matek samotnych z dziećmi i czekają kilkanaście lat na mieszkanie z gminy, ale na projekty takie jak mieszkania dla bezdomnych to mieszkania znaleźli a my nadal mamy status bezdomnych ale na lokum nie mamy rzadnych szans musimy wynajmować rzeby nie wylądować pod mostem.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.