Chcesz, żeby załatali dziurę w drodze? Zgłoś ją do urzędu

W Policach już prawie rok działa internetowy system zgłaszania różnych uszkodzeń. Ale można też po prostu skorzystać z telefonu.

Po zimie (nawet takiej jak w tym sezonie) dziur w jezdniach jest bardzo dużo. Jeśli ktoś chce poinformować o jakiejś służby miejskie odpowiedzialne za stan dróg, może skorzystać z internetowego systemu tzw. zgłoszeń publicznych.

Działa on od 2019 r. i jest dostępny pod adresem https://sip2.police.pl/imap/ – a posiadacze smartfonów mogą sobie zainstalować specjalną aplikację (są wersje na Androida i iPhone).

W systemie można zgłosić m.in. uszkodzenie drogi lub chodnika, dewastację, awarie wodociągów lub kanalizacji. Ale także np. padłe zwierzę czy niedziałające oświetlenie. Jest też możliwość wskazania lokalizacji.

A co z tymi, którzy wolą bardziej tradycyjne formy?

– Dziurę w drodze można też zgłosić telefonicznie – mówi Jakub Pisański, wiceburmistrz Polic. – Wystarczy zadzwonić do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

One Thought to “Chcesz, żeby załatali dziurę w drodze? Zgłoś ją do urzędu”

  1. Anonim

    Dla mnie jest to jakaś masakra , dziura w jezdni na ulicy Gryfińskiej przy posesji 144 i 145 robi się cyklicznie . Jeżdzę do pracy tą trasą od lat i ciągle na tym odcinku jest problem z tą dziurą . Czy nie można tego zrobić w kocu porządnie .Wspólczuje pieszym i mieszkancom tych posesji , bo nie ma szans żeby nie zachlapać im okien lub pochlapać pieszych . To skandal i tylko do telewizji sie nadaje . Ja to chyba zacznę o odszkodowanie do miasta występować za niszczenie samochodu . Totalna lipa .Brawo fachowcy , brawo .

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.