„Chemik Police” ma nowe logo

Nowe logo zaprezentował Klub Piłkarski „Chemik Police”. Zawodnicy wystąpią z nim po raz pierwszy w meczu na własnym boisku.

Nowe logo przygotowało dla klubu Studio Graficzne AM ze Szczecina. Zostało zaprezentowane w piątek (31 lipca) na konferencji prasowej.

– Po wielu konsultacjach wewnętrznych w klubie zdecydowaliśmy, że należałoby coś zrobić z logo – mówił Przemysław Korotkiewicz, prezes „Chemika Police”. – Studio przygotowało więcej propozycji. Większością głosów wybraliśmy to prezentowane dzisiaj.

Więcej o nowym znaku graficznym mówił przedstawiciel studia, które je zaprojektowało.

– Logo składa się z trzech liter – mówi Arsen Marchlewski ze Studia Graficznego AM. – To litery C, H i P, które wpisują się w okrąg. Litera H tworzy schemat boiska piłkarskiego. Można dojrzeć pewne skojarzenie z poprzednim logo. Pozostawiliśmy te same barwy. Dodaliśmy troszeczkę głębi. Myślę, że nie ma w świecie piłkarskim w Polsce nikogo, kto by nie kojarzył klubu „Chemik Police” z tymi kolorami.

Przedstawiciel studia graficznego podkreślał, że przy projektowaniu brał pod uwagę przywiązanie klubu (i wszystkich osób z nim związanych) do tradycji.

– Dziękuję zarządowi za zaufanie, jakim nas obdarzył – mówi Arsen Marchlewski. – Wiem, że to nie była łatwa decyzja. Poprzednie logo funkcjonowało w klubie od 19 lat. Klub ceni sobie tradycję, przywiązanie do kibiców, do rodziców, którzy przyprowadzają dzieci do akademii. Chcieliśmy bardzo odpowiedzialnie podejść do tego zlecenia, a poprzeczka była zawieszona bardzo wysoko.

Do historii nawiązuje też uwidocznienie daty powstania klubu – znajduje się nad znakiem graficznym.

Nowe logo „Chemika Police”

– Bardzo nam zależało na tym, aby tworzyć taką ciągłość, aby otwierać nową historię na kartach klubu, jednocześnie nie odcinając się od tego, co było wcześniej – dodaje Arsen Marchlewski.

Finanse klubu w tej chwili nie pozwalają na promowanie nowego znaku z rozmachem. Ale ma on już niebawem zaistnieć na boisku.

– Wszyscy trenerzy pierwszego zespołu, cały pierwszy zespół, jak i juniorzy starsi i juniorzy młodsi zostaną ubrani i wyposażeni w kompletny sprzęt treningowy i reprezentacyjny, już z nowym logotypem – zapowiada prezes.

Kiedy pierwszy mecz w tych nowych koszulkach?

– Chcielibyśmy, żeby to było na meczu u siebie – zapowiada Przemysław Korotkiewicz. – Zapraszam więc na drugą kolejkę w Policach.

Na zdjęciu głównym: Arsen Marchlewski opowiada o nowym logo.

One Thought to “„Chemik Police” ma nowe logo”

  1. Fan

    Byle jakie te logo , (Ch)

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.