Chemik w IV lidze

mecz Chemik Police - Arkonia Szczecin

Piłkarze Chemika Police pokonali na własnym boisku Arkonię Szczecin. Dzięki temu na 7 kolejek przed końcem rundy zapewnili sobie awans do IV ligi.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków Chemika, jednak gospodarzom długo nie udawało się przebić szczelnej obrony Arkonii. Do tego jako pierwsi bramkę zdobyć mogli goście. Po faulu kilka metrów przed polem karnym dobrze z wolnego uderzył Kosakowski. Na szczęście piłka trafiła w poprzeczkę.

Chwilę później było już 1:0 dla Chemika. Dobre dośrodkowanie Bartosza Ławy wykorzystał Mikołaj Trajkowski.

W ciągu zaledwie 8 minut goście stracili dwie kolejne bramki. Oba gole strzelił Szymon Kapelusz.

Po przerwie nadal dominowali policzanie. W drugiej części meczu padła tylko jedna bramka. Zdobył ją Marcin Krystek, który zaledwie dwie minuty wcześniej pojawił się na boisku.

Mecz zakończył się wynikiem 4:0. Dzięki temu i zwycięstwu Białych Sądów nad Flotą Świnoujście na 7 kolejek przed końcem Chemik zapewnił sobie awans do IV Ligi.

W następnej kolejce policzanie zmierzą się na wyjeździe z Wichrem Brojce.

Chemik: Szybka – Ziółkowski, Maśniak, Andrzejewski, Szewczykowski, Jóźwiak, B. Ława (73′ Gałecki), Klimkowicz (66′ Krystek), Kapelusz (73′ Kowalczyk), Protasenko, Trajkowski (46′ Białek)

1:0 – 34 min Mikołaj Trajkowski

2:0 – 36 min Szymon Kapelusz

3:0 – 41 min Szymon Kapelusz

4:0 – 68 min Marcin Krystek