Potrzebne stojaki na rowery

Podpowiadamy polickim samorządowcom: zadbajcie, aby było więcej stojaków na rowery. To się opłaci nam wszystkim. Możliwe źródła finansowania to fundusz ochrony środowiska i pieniądze na promocję.

Mieszkańcy chętnie korzystają z rowerów. Pewnie jeździliby nimi jeszcze częściej, gdyby mogli liczyć na to, że tam, gdzie się wybiorą, znajdą stojak do przypięcia dwukołowca.

W wielu miejscach takie stojaki już są. I są wykorzystywane – tak jak ten na zdjęciu, obok Lidla przy ul. Wkrzańskiej w Policach.

Ale już na przykład przy sąsiednim obiekcie, w którym mieszczą się sklepy Rossmann i Pepco, takiego stojaka brakuje. Chociaż na pewno by się przydał.

wejście do sklepów Rossmann i Pepco

Tu jest pole do działania dla samorządowców. Skoro można dofinansowywać wymianę pieców czy przyłącza kanalizacyjne, to może warto też dotować stojaki na rowery?

Można nawet finansować je w całości. Można zadbać, aby były estetyczne i jednolite, można na nich umieścić herb czy logo gminy lub powiatu.

To będzie znakomite połączenie ochrony środowiska i promocji. I jeden z tych wydatków na promocję, z których mieszkańcy będą zadowoleni.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.