Chemik w półfinale Pucharu Polski po wygranej na wyjeździe

Piłkarze Chemika Police wygrali 4:0 w ćwierćfinałowym meczu Pucharu Polski na szczeblu ZZPN z CRS Pogoń Barlinek.

Pogoń jest beniaminkiem w klasie okręgowej, więc spotkanie odywało się w Barlinku. Niespodzianki nie było – policzanie dominowali przez cały czas.

Pierwszą bramkę goście zdobyli w 23 minucie. Po rzucie wolnym gola strzelił Daniel Kowalczyk.

Po przerwie policzanie nadal atakowali, jednak kolejną bramkę dopiero w 73 minucie zdobył Jakub Sobiecki.

W 87 minucie meczu było 3:0 dla Chemika. Sytuację sam na sam wykorzystał Dominik Dąbrowski.

Wynik meczu na 4:0 w doliczonym czasie gry ustalił Jakub Świder.

W półfinale Chemik zmierzy się z Bałtykiem Koszalin.

Chemik: Brzozowski (80′ Banaś) – Dymitrowski, Vovchenko, Bedliński, Klimkowicz, Korotkiewicz, Ława, Świder, Kowalczyk D. (65′ Dąbrowski), Peda, Sobecki (85′ Bieniek)

• 0:1 – 23 min. Daniel Kowalczyk
  • 0:2 – 73 min. Jakub Sobecki
  • 0:3 – 87 min. Dominik Dąbrowski
  • 0:4 – 90 min. Jakub Świder