Uzupełnią ścieżkę rowerową do Trzebieży. Ale nie całą

Władze Polic zapowiadają, że już wkrótce zostanie zbudowany jeden z dwóch brakujących odcinków ścieżki rowerowej do Trzebieży. Co z drugim, na razie nie wiadomo.

Ścieżka rowerowa łącząca Police i Trzebież ma dwie przerwy: na odcinku pomiędzy kościołem w Niekłończycy i przejazdem kolejowym oraz w Uniemyślu.

– Co z tym odcinkiem między kościołem w Niekłończycy a przejazdem kolejowym? – pytał na czerwcowej sesji radny Sławomir Kajkowski. – Tam jest łuk drogi i jeśli jedziemy w kierunku Polic, to jest tam naprawdę bardzo niebezpiecznie. Przydałoby się coś zrobić z tym kawałkiem ścieżki, trzeba dobudować.

– Państwo w zaproponowanych zmianach budżetowych macie kwotę, jaką zamierzamy przeznaczyć na realizację tego odcinka – odpowiedział wiceburmistrz Polic Jakub Pisański. – Dokumentacja jest już przygotowana. Jeśli państwo zaakceptujecie te zmiany, to w najbliższym czasie rozpoczną się prace. To byłby ostatni z odcinków, które planujemy teraz realizować.

Radni zatwierdzili zaproponowane zmiany w budżecie. Gmina może więc zlecić prace.

Drugi brakujący odcinek to niecałe 400 metrów przejazdu przez Uniemyśl. Tu przeszkodą są budynki ustawione zbyt blisko jezdni. Przy dwóch z nich nie ma nawet dosyć miejsca na chodnik.

– Widzimy alternatywę – mówi Jakub Pisański. – To ponad 650 metrów. W tej chwili szukamy rozwiązań. Konsultujemy też sprawę z zarządem drogi wojewódzkiej w celu zapewnienia maksimum bezpieczeństwa.

2 Thoughts to “Uzupełnią ścieżkę rowerową do Trzebieży. Ale nie całą”

  1. […] O przerwach w ścieżce rowerowej łączącej Police i Trzebież już pisaliśmy. Władze gminy zapowiedziały, że pierwszy z nich – ten w Niekłończycy – wkrótce powstanie. Dotrzymały słowa. […]

  2. Rob

    Na farbę wystarczy ?

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.