Chemik zwyciężył w Stargardzie

Szymon Kapelusz

W sobotnim meczu ligi okręgowej piłkarze Chemika Police pokonali na wyjeździe Błękitnych II Stargard 3:0. Wszystkie bramki dla naszej drużyny zdobył Szymon Kapelusz.

Policzanie dominowali przez cały mecz. Żółto-zieloni prawie nie schodzili z połowy gospodarzy. Jedyną groźną sytuację piłkarze Błękitnych stworzyli po akcji Zdunka w pierwszej połowie.

Bohaterem sobotniego spotykania był najlepszy strzelec poprzedniego sezonu Szymon Kapelusz. Pierwszą bramkę zdobył w 28 minucie meczu. Na 0:2 trafił w 38 minucie. Trzecia bramka padła dwie minuty później, dzięki pomocy bramkarza Błękitnych, który przy próbie wybicia piłki trafił zawodnika Błękitnych. Piłka odbiła się od naszego napastnika i wpadła do bramki.

Po przerwie nasi zawodnicy mieli jeszcze kilka okazji na strzelenie gola, ale wynik już się nie zmienił. Od 60 minuty piłkarze Błękitnych grali w dziesięciu – czerwoną kartkę zobaczył Inczewski.

W następnym meczu piłkarze Chemika zmierzą się na własnym boisku z Odrą Chojna.

Chemik: Szybka – Szewczykowski, Andrzejewski, Janicki, Ziółkowski, Ława B., Kowalczyk, Jóźwiak (80′ Hajdukiewicz), Ława K. (23′ Krystek), Gałecki (61′ Vovchenko), Kapelusz (74′ Klimkowicz)

Błękitni: Skiwrut – Inczewski, Karmański, Knapek, Łysoń, Onyszczuk, Piskorz, Rybicki, Węsierski(80′ Jóźwiak), Więcek(46′ Gajda), Zdunek