Remont drogi w Tanowie opóźniony

ulica Szczecińska, Tanowo, czyli droga wojewódzka nr 115

Mieszkańcy Tanowa będą musieli poczekać na remont ulicy Szczecińskiej, czyli drogi wojewódzkiej nr 115. Być może bardzo długo.

Co z remontem ul. Szczecińskiej w Tanowie? – pyta radny Mariusz Różycki. – Miał się zacząć w maju, razem z budową kanalizacji. Inwestycja stała, czekała na nas. Teraz nie wiadomo, ile to będzie kosztowało i czy urząd marszałkowski pozyska takie pieniądze.

Z tego co wiemy to marszałek unieważnił postępowanie na przebudowę drogi 115 – odpowiada wiceburmistrz Jakub Pisański (Gryf XXI). – Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie przygotowuje ponowny przetarg. Tym razem już nie czekając na nas.

Dostaliśmy informację na zebraniu wiejskim, że lada chwila ma być przetarg – mówi radny Zygmunt Kołacki (Gryf XXI), sołtys Tanowa. – Wchodzę codziennie na stronę zarządu dróg i go nie ma. Boję się, że może już nie być chętnych na wykonanie remontu ulicy Szczecińskiej. Mam informacje od naszych przedsiębiorców, którzy działają na terenie gminy i zastanawiali się nad udziałem w poprzednim w przetargu. Stwierdzili, że cena jest tak niska, że raczej nikt nie będzie tego za taką kwotę robił…

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.