Co piąty policki autobus zostanie w zajezdni?

Zapowiada się zmniejszenie częstotliwości kursowania polickich autobusów. Nawet o 20 procent, co oznaczałoby, że z zajezdni nie wyjedzie co piąty. Poinformował o tym szczecińskich radnych dyrektor ZDiTM. Powód – brak kierowców u polickiego przewoźnika (SPPK).

Problem zbyt małej liczby kierowców w komunikacji miejskiej dotyczy nie tylko Polic. Ale – jak wynika ze słów dyrektora ZDiTM w Szczecinie, Krzysztofa Milera – jest tu szczególnie odczuwalny.

– Jeśli chodzi o Police, straszny problem jest z kierowcami, bo są podbierani przez budujących Polimery – powiedział Krzysztof Miler. Dodał, że zarabiają tam dużo więcej.

Dlatego można się spodziewać, że na trasy będzie wyjeżdżało mniej polickich autobusów.

– Jesteśmy przed spotkaniami z gminą Police, bo też w rachubę wchodzi 20 procent cięć – zapowiedział Krzysztof Miler na posiedzeniu Komisji ds. Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Rady Miasta Szczecin, które odbyło się w minioną środę (28 września).

Na tym samym posiedzeniu dyrektor ogłosił też zamiar zmniejszenia częstotliwości kursowania szczecińskich tramwajów. Także przez braki kadrowe – brakuje młodych kandydatów na motorniczych, obecni odchodzą na emerytury. Cięcia w tramwajowych rozkładach nastąpią już w najbliższych dniach.

– W chwili obecnej pracujemy nad rozstrzeleniem siatki tramwajów, które nastąpi 10 października – powiedział dyrektor ZDiTM. – Jest to 20 procent taboru mniej, jeśli chodzi o wyjazdy.

Tłumaczył, że chodzi przede wszystkim o to, aby pojazdy komunikacji miejskiej jeździły zgodnie z rozkładami. A to, przy obecnych problemach kadrowych, można osiągnąć tylko przez zmniejszenie częstotliwości kursów.

– Czyli lepiej jak coś jeździ rzadziej, ale jest pewne, że przyjedzie – tłumaczył.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.