Pierwsze cięcia w komunikacji miejskiej. Ale i dodatki

fot. archiwum

ZDiTM zmniejsza liczbę kursów na dwóch polickich liniach autobusowych. Na trzeciej za to ma ich być więcej. Stracą na tym m.in. mieszkańcy Tanowa i Trzeszczyna, zyskają mieszkańcy Siedlic i Leśna Górnego.

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie od niedzieli, 9 października, wprowadził spore zmiany w rozkładach jazdy tramwajów i autobusów. Dotyczą m.in. linii 102, 103 i 106. ZDiTM tłumaczy, że chodzi o ich skoordynowanie z tramwajami. Ale dla korzystających z linii 102 i 103 zmiany oznaczają pogorszenie komunikacji. Zyskają za to pasażerowie linii 106.

Na linii 102 (Police – Gocław przez Skolwin) w dni powszednie będą o cztery kursy mniej – po dwa w obu szczytach, porannym i popołudniowym. Zamiast trzech autobusów na godzinę pojadą dwa.

O trzy kursy zmniejszy się liczba przejazdów w dni robocze na linii 103 (Police – Głębokie przez Tanowo i Pilchowo). Jeden ubędzie w szczycie porannym, dwa w popołudniowym.

Za to na linii 106 (Police – Głębokie przez Siedlice i Pilchowo) w dni powszednie będzie o 6 kursów więcej. Dodatkowe autobusy pojadą w porach obu szczytów komunikacyjnych.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.