Co z uruchamianiem od 6 maja żłobka i przedszkoli w Policach? Trwają analizy

przedszkole nr 5

W gminie Police trwa analiza możliwości uruchomienia żłobka i przedszkoli, których organem prowadzącym jest właśnie gmina. Nie wiadomo jeszcze np., jakie warunki sanitarne trzeba będzie spełnić. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział jednak, że decyzje o uruchamianiu tych placówek od 6 maja podejmą właśnie organy prowadzące.

– Także dopiero teraz poznaliśmy datę możliwego uruchomienia tych placówek – przyznaje (w środę, 29 kwietnia przed południem) Witold Stefański, naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury UM w Policach. – Nie wiemy jeszcze dokładnie, w jakich warunkach sanitarnych mamy to zrobić, ile np. dzieci będzie mogło przebywać w jednej grupie, jakie dodatkowe środki bezpieczeństwa trzeba będzie zastosować.

Na jutro rano (czwartek, 30 kwietnia) zaplanowana jest telekonferencja z dyrektorami placówek. Trzeba będzie zebrać także informacje od rodziców, ilu z nich zdecyduje się na przyprowadzanie teraz dzieci do żłobka i przedszkoli.

– Zależy nam, żeby wszystkie informacje zebrać jak najszybciej i podjąć odpowiednie decyzje – mówi naczelnik.

W Policach są także prywatne placówki tego typu. To ich właściciele będą podejmowali decyzje o ewentualnym otwarciu od 6 maja.

Do tematu wrócimy, gdy tylko pojawią się nowe informacje.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.