Czy radny Grzegorz Ufniarz może pozostać radnym? Sprawdzi Komisja Rewizyjna

Grzegorz Ufniarz, przewodniczący Rady Miejskiej w Policach

Komisja Rewizyjna sprawdzi, czy radny Grzegorz Ufniarz może pozostać radnym. O sprawdzenie tego do Rady Miejskiej w Policach zwrócił się wojewoda zachodniopomorski.

Przewodniczący Klubu Radnych Wspólnoty Samorządowej „Gryf XXI” Andrzej Rogowski tłumaczył,  że o zbadanie sprawy zwrócił się do Rady Miejskiej wojewoda zachodniopomorski, bo wpłynęło do niego pismo z zarzutami dotyczącymi prowadzenia przez Grzegorza Ufniarza działalności gospodarczej na majątku gminnym. Chodzi o stołówkę jego żony.

Sam Grzegorz Ufniarz od razu, na sesji, odpowiedział.

– Nie prowadzę działalności gospodarczej, mam rozdzielność majątkową z żoną – mówił. – Wojewoda dysponuje narzędziami, aby to sprawdzić. Badał moje oświadczenie majątkowe i ma dostęp do potrzebnych danych.

Zapowiedział też, że nie weźmie udziału w głosowaniu. Za skierowaniem sprawy do zbadania Komisji Rewizyjnej było 11 radnych, 8 się wstrzymało i jedna osoba nie wzięła udziału w głosowaniu (radny Grzegorz Ufniarz zapowiedział, że nie weźmie udziału w tym głosowaniu).

One Thought to “Czy radny Grzegorz Ufniarz może pozostać radnym? Sprawdzi Komisja Rewizyjna”

  1. […] Sprawę badała najpierw Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej, a później stanowisko w sprawie zajęła…. Wiemy już, że z jej zdaniem zgodził się wojewoda. […]

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.