Dentobus też w Policach?

Oksana Sobstyl w dentobusie

Dentobus może odwiedzić także gminy powiatu polickiego. Pod warunkiem, że starosta, burmistrz lub wójt go zaproszą. To mobilny gabinet stomatologiczny, w którym z bezpłatnych konsultacji i leczenia mogą korzystać dzieci i młodzież do pełnoletności.

Już dzisiaj dentobus wyruszył do zachodniopomorskich miejscowości. Zaczyna od tych w gminie Przelewice. Pozostanie tam do końca maja.

– Mamy nadzieję, że będziemy wykonywać wszystkie zabiegi, bo dentobus jest przygotowany zarówno do profilaktyki, jak i do leczenia dzieci – mówi Oksana Sobstyl, która będzie przyjmowała w zachodniopomorskim dentobusie młodych pacjentów. – Zaczniemy od przeglądów adaptacyjnych, a później, w miarę konieczności, będzie prowadzone leczenie. Mamy nadzieję, że przekonamy dzieci do tego, aby częściej odwiedzały gabinety stomatologiczne.

Dentobus wyposażony jest tak, jak nowoczesny gabinet stomatologiczny. Jest w nim wszystko, co potrzebne do leczenia ogólnostomatologicznego, nawet aparat RTG.

NFZ wskazał nam 11 tzw. białych plam – mówi dentystka. – To miejsca, w których nie ma podpisanego kontraktu z NFZ na leczenie stomatologiczne dzieci i młodzieży. Po tych gminach będziemy przez kolejnych 5 lat się poruszać. Gminy mogą się do nas zgłosić, ale też sami będziemy występować o takie zaproszenia do wójtów i burmistrzów.

Ale zawsze od dzieci przyjmowanych w dentobusie będzie wymagana pisemna zgoda rodziców. Rodzic może też być obecny przy badaniu i leczeniu dziecka. W tym mobilnym gabinecie wystarczy miejsca także dla niego.

Podobne dentobusy mają trafić do 16 województw. W niektórych jest jednak problem z pozyskaniem dla nich obsługi stomatologicznej. W Zachodniopomorskiem na ogłoszony przez NFZ konkurs zgłosiły się dwa podmioty. Wygrał Michał Sobstyl „Stomatologia Dla Ciebie”.

Zachodniopomorski dentobus

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.