Dla szpitala od polickich Azotów. Pieniądze na sprzęt i materiały

Grupa Azoty Police przeznaczyła 150 tys. zł dla Szpitala Klinicznego nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Umowę podpisali prezes spółki Wojciech Wardacki i dyrektor szpitala Konrad Jarosz.

Pieniądze mają być przeznaczone na zakup sprzętu diagnostycznego oraz materiałów medycznych służących bezpośrednio przeciwdziałaniu i zwalczaniu wirusa SARS-CoV-2.

– Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” SA czuje silną więź oraz odpowiedzialność za region, w którym funkcjonuje, dlatego kolejne środki trafiają do placówek medycznych z obszaru, w którym prowadzimy działalność – powiedział prezes GA „Police” Wojciech Wardacki. – Dzięki koordynacji kierunków przekazywania pomocy na poziomie ministerialnym mamy pewność, że trafia ona tam, gdzie jest najbardziej efektywna.

Szpital Kliniczny nr 1 ma dwie placówki w Szczecinie i jedną w Policach. Darowizna jest przekazywana w porozumieniu z Ministerstwem Aktywów Państwowych i Ministerstwem Zdrowia – z przeznaczeniem na działania w zakresie zwalczania rozprzestrzeniania się COVID-19.

– Serdeczne podziękowania składam Grupie Azoty „Police” za przekazanie Szpitalowi darowizny, którą traktujemy jako wyraz bezinteresownej chęci niesienia pomocy potrzebującym – powiedział dyrektor szpitala Konrad Jarosz. – Zapewniam, że przekazane środki zostaną właściwie wykorzystane. Dziękuję również za zrozumienie powagi sytuacji, kiedy dziś nam wszystkim w obliczu ryzyka zakażenia przypada chronić ludzkie życie

Nie jest to pierwsza dotacja Grupa Azoty Police na wsparcie podmiotów zaangażowanych w walkę z epidemią. W marcu i kwietniu tego roku kluczowe spółki Grupy Azoty podjęły decyzje o przekazaniu łącznie 3 mln 200 tys. zł na walkę z koronawirusem. Policka firma przekazała wówczas 750 tysięcy złotych placówkom z regionu.

fot. GA ZCh „Police”

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.